Platonik aşk

Aşkın içinde daima seksüel elementler bulunmak zorunda değildir. Sizin çok sevdiğiniz arkadaşlarınız yok mu? En yakın arkadaşı için her şeyi yapanlardansanız ve ona karşı cinsel bir alaka beslemiyorsanız buna platonik aşk denir. Bu, hayatınızda başınıza en sık gelecek aşk çeşididir, çünkü hayatınıza pek çok sevdiğiniz insan girer.

Ulaşılamaz aşk

Bu gruba aşık olduğunuz ünlüleri kolayca sokabiliriz. Asla tanışamayacağınız, birlikte olamayacağınız hatta evli ve sizden yaşça büyük ünlülere duyduğunuz aşk bu gruba girer. Bunda yanlış olan bir şey yok, sonuçta bu tip aşk insanın doğasında var.

Kendinize duyduğunuz aşk

Kendinizi seviyorsunuz çünkü çok başarılı/güzel/iyi birisiniz. Kendinizi sevmenin ne kadar önemli olduğunu size defalarca anlattık ve bunun için gerekirse çaba göstermeniz gerektiğini biliyorsunuz. Kendinizi sevmek, kendinize yapabileceğiniz en büyük iyiliktir.

Karşılıksız aşk

Kimse birine karşılıksız aşk duymak istemez ama bu herkesin başına gelebilir. Sevdiğiniz birinin sizi sevmemesi acı verici bir durumdur ama hayatın da bir parçasıdır. Bu, asla sizin sevilmeyi haketmeyen/çirkin biri olduğunuz anlamına gelmez.

Tutku dolu aşk

Seksi bir erkekle beraberseniz ve her gün, sürekli onunla yatakta vakit geçirmek istiyorsanız fakat onun kişiliği hakkında hiçbir fikriniz yoksa bu, tutkudur. Onunla gelecek düşünmez, anın tadını çıkartırsınız.

İlk aşk

Bu aşk, birine duyduğunuz büyük hayranlıkla doğar ve genelde ilk gençlik yıllarında yaşanır. Onun her dediği mükemmeldir, her istediğine evet denilir. İlk aşk size pek çok şey öğretir.