Her zaman sevgilinize öncelik vermek

Sevgilinizi seviyorsunuz, ama onu hayatınızın her alanında en öne koymamalısınız. O, hayatınızın en önemli parçası bile olsa kimi zaman işinize ya da ailenize öncelik vermeniz gerekebilir. Bu, ona daha az değer verdiğiniz anlamına gelmez. Sevgilinizi yemeğe çıkartmakla annenizi doktora götürmek arasıda bir seçim yapacağınız zaman hangisini seçmeniz gerektiği gayet açık bir şekilde ortadadır. Aşık olan insanlar, sevgililerine öncelik vermezlerse, ilişkilerinin yürümeyeceğini düşünürler. Bu doğru değildir.

Bütün vaktinizi onunla geçirmek

Sevgiliniz olmadan önce bir arkadaş çevreniz vardı ve şimdilerde onlara vakit ayırmamaya mı başladınız? Yapacak daha iyi bir şey buldunuz diye arkadaşlarınızı hayatınızdan çıkartmamalısınız.

Sadece sevgilinizin hislerine önem vermek

Tabii ki sevgilinizin hislerine önem vermelisiniz ama bu, sizin hislerinizin değersiz olduğu anlamına gelmiyor. Eğer bu ilişkide sürekli üzgün olan sizseniz bir yanlışlık var demektir. Aşık olmak sürekli fedakarlık yapmak demek değildir. İlişkinizin yürümesini istiyorsanız her iki tarafın da uzlaşmayı bilmesi gerekir.

Sürekli ilgi istemek

Eğer bir saat bile sevgilinizle konuşmadan hayatınıza devam edemiyorsanız kendinizi meşgul etmeyi öğrenin. Tabii ki sevgilinizi düşünmeniz, onunla ilgilenmeniz güzel ama sürekli ilgi beklemek karşınızdakini sıkar. Arada bir uzak kalmak hem sağlıklı hem de gereklidir.

Diğer alanları koruyamamak

Kötü bir günü geçirirken sevgilinizi düşünerek kendinize destek vermeniz çok hoş ama her an onu düşünüp asıl işinize odaklanmamak size zarar verir.