Kavga ettiğiniz zamanlar

Her çift kavga eder ama her küçük kavganızı bile arkadaşlarınıza anlatırsanız onlar, ilişkinizin size zarar verdiğini düşünür ve sizi sevgilinizden uzaklaştırmaya çalışırlar.

Kimin neyi ödediği

İlişkinizde kimin neyi ödediği ikinizden başka kimseyi ilgilendirmez. Sevgilinize borç verdiyseniz ya da yemeklerin çoğunluğunu siz ödüyorsanız bunu arkadaşlarınızla paylaşmak iyi bir fikir olmayacaktır çünkü arkadaşlarınız sevgilinizin finansal durumunu anlayamazlar ve sizi kullandığını düşünürler.

Arkadaşlarınızdan hoşlanmadığını

Bunu söylemek arkadaşlarınızın onu sevme ihtimalini ortadan kaldıracaktır. Eğer sevgilinizden ayrılmayı düşünmüyorsanız bu ayrıntıyı kendinize saklamalısınız.

Evlilik hakkında konuşmadığınızı

Uzun süredir birlikteyseniz herkes sizin evlenmenizi bekler. Siz, bu tip sohbetler yapmıyor olabilirsiniz ama bunu arkadaşlarınıza söylemenize gerek yok. Çünkü o zaman sevgilinizin sizi yeterince sevmediğine inanırlar.

Sebepsiz şüphelerinizi

Eğer kıskanç bir yapınız varsa ve içten içe sevgilinizin başkasıyla ilgilendiğini düşünüyorsanız buu arkadaşlarınıza anlatmayın. Bu inancınız tamamen sizin paranoyaklığınızdan ortaya çıkmış olabilir ve gerçeği yansıtmıyorsa ona iftira atıyor olursunuz.

Ailesinin sırları

Arkadaşlarınıza aile içi sorunlarını anlatmak ne kadar çekici gelse bile bunu yapmayın.

Eski sevgilisini aldattığını

Arkadaşlarınız onun sizi de aldatabileceğini düşünür ve bu düşünceyi akıllarından asla çıkarmazlar.

Onunla henüz konuşmadıklarınızı

Eğer ona söylemeniz gereken bir şey varsa (daha çok çalışması gerektiği, çok içki içtiği…vb.) bunu arkadaşlarınızla değil, önce onunla konuşun.

Size aldığı kötü hediye

Sevgililer gününde size elektrik süpürgesi mi aldı? Bunu iyi niyetle yapmış olduğuna emin olun ve arkadaşlarınıza içinden gelerek aldığı ama yanlış bir seçim olan şeyi anlatarak onu küçük düşürmeyin.