tüp bebek kliniğiTÜP BEBEK DETAYLARI İLE BURADA…PROF. DR. BÜLENT TIRAŞ AÇIKLIYOR.TÜP BEBEK İLE İLGİLİ MERAK ETTİĞİNİZ HER ŞEY…

Kadınların bebek sahibi olamama sebepleri nelerdir hocam?

Tüp bebek tedavisine başvuran çiftlerin en çok başvurma sebei anneliği ertelemiş olmak. Kadınların doğurganlığı yaş ile orantılıdır. İleriki yaşlarda anne olmak isteyen kadınlar da bu durum biraz daha güçleşmiştir. 30 lu yaşların altındaki kadınlarda doğuma engel olacak rahatsızlıklara daha kolay çözüm bulunabilmektedir. Örneğin; tüp bebek tedavisinde başarı şansı 30 yaş altı çok daha yüksektir. Kısırlığa sebep verecek rahatsızlıklar da şunlar olabilir: cinsel temasla bulaşan enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, miyom gibi…

Prof. Dr. Bülent Tıraş *mikroenjeksiyonun ne olduğunu açıkladı…..

Mikroenjeksiyon yalnızca bir adet spermin kadın yumurtasına enjekte edilerek döllenmenin gerçekleştirildiği tüp bebek yöntemidir.

Peki ,tüp bebek nedir?

Tüp bebeğin mikroenjeksiyondan farkı; birden çok spermin kendiliğinden ilerleyerek yumurtalığa ulaşıp bir tanesinin yumurtalığa girmesi şeklindedir.

Bu tedavi türleri kimlere uygulanabilir hocam?

Değişik yöntemler denemelerine rağmen gebe kalamamış anne adaylarına tercihlerine bağlı uygulanır.

Tüp bebek tedavi aşamalarından bahsedebilir misiniz?
*Yumurtalıklar uyarılır
*Yumurtalar toplanır
*Uygun koşulda döllenme işlemi gerçekleştirilir
*Ve son olarak da embriyonun anne rahmine transferi gerçekleştirilir.
*Her yumurta döllenmeye müsait midir?

Ne yazık ki bütün yumurtalar döllenme için uygun değildir. Döllenebilmesi için yumurtaların yapısal olarak anormal olmamaları gerekir.* Döllenen tüm yumurtalar da sağlıklı embriyoya dönüşemeyebilir.