hamileliği kolaylaştıran sex pozisyonları


Her ne kadar hamile kalmakla ilgili pek çok teori olsa da (yapmanız gereken pozisyon, yemeniz gereken gıdalar… vb.) bu konuda resmi olarak yapılmış bir araştırma yoktur.

Tabii ki bu, hiç fikrimiz olmadığı anlamına gelmiyor. Bebek yapmak için ihtiyacınız olan, mümkün olduğunda derin bir birleşme yaşamaktır ve bu esnada spermlerin, yer çekimine karşı çalışmasını istemezsiniz.

Her ne kadar hamile kalmak için gereken resmi bir seks pozisyonu olmasa da, aşağıdaki pozisyonları denemenin bir sakıncası olmayacaktır.

Misyoner pozisyonu

Klasik pozisyon… Aynı zamanda en romantik pozisyonlardan da biri çünkü pek çok seks pozisyonunun aksine partnerinizin ve sizin yüzleriniz birbirine bakar ve yüzler birbirlerine yakındırlar. Bu sayede birbirinizin gözlerinin içine bakabilirsiniz. Bebek yapmak için mükemmel! Tabii bebek için iyi pozisyon olmasının tek sebebi romantikliği değildir.

Kadın sırt üstü yattığı zaman, vajinası, rahim boynuna doğru eğilmiş olur ve bu açı, spermlerin yumurtaya doğru ilerlemesine yardımcı olur.

Daha fazla yükseklik için kalçanızın altına yastık koyabilirsiniz.

Tabii bebek yapmaya 1 senedir uğraşıyorsanız bu pozisyon biraz sıkıcı olmaya başlayabilir. Bu nedenle size klasik misyoner pozisyonunun alternatif iki çeşidini daha önereceğiz.

Parlayan üçgen

Bu pozisyon, klasik misyonere çok benzer görünebilir ama aslında çok da farklıdır.

Bu pozisyonda erkek 4 ayağı üstünde durur ve kadına kalçalarını erkeğin penisine doğru kaldırabilmesi için alan sağlar ve bu, iyi bir birleşmeye olanak tanır.