Gebelerde Engel ve ZorluklarHamilelik başlı başına riskli bir durumdur. Bebek dünyaya gelene kadar anne adayına türlü zahmetlere katlanmak düşmektedir. Hamilelik döneminin ilk aylarında yaşanan en büyük zorluk mide bulantıları ve baş dönmeleridir. Hamilelik döneminde hormonlar daha hızlı çalışır. Bu nedenle de vücutta bazı ciddi ve gözle görülebilecek gelişmeler yaşanır. Bu hamile bir kadının psikolojisini alt üst edebilir.

Psikoloji bozukluğu hamile bayanın yaşayacağı en büyük zorluklardan biridir. Sürekli ağlama isteği, hayata küsme, diğer insanlardan uzak durma isteği bu durumun habercisidir. Beden hamilelik süresi boyunca sürekli kilo alır. Bu da anne adayının kıyafetlerinin içine girememesi anlamına geliyor. Sürekli yeni kıyafetler alması gerekiyor.

Temizlik Karşılaşılan En Büyük Zorluklardan

Beden temizliği bir bayan için son derece zor bir durum haline geliyor. Hamilelik döneminde oluşan ödemler ve aşırı kilolar bayanlarda strese neden olabiliyor. Bu da hamilelik döneminin sonuna doğru daha da büyük sorunlar yaratabiliyor ve çiftler arasında iletişim kopukluğuna neden oluyor. Bazı bayanlar hamileliğin gelişmesi ile birlikte bel ağrısı çekebiliyorlar. Kilonun artması vücudun ağırlaşmasına neden olduğu için bazı hanımlar kendi işlerini yapma konusunda yetersiz kalıyorlar.

Hamile Hanımları Bekleyen Zorluklar

Her ne kadar geçici bir durumda olsa hamilelikte yaşanan sorunlar hem psikolojik hem de fizyolojik olarak kendisini göstermektedir. Doğumdan önce bazı anne adaylarında cilt lekeleri görülürken bazılarında bulantı ve kusmalar meydana gelmektedir.