anne sütü alan bebek

Evlat edinmek bebek evlat edinmek evlatlık evlatlık edindiğini çevreye anlatmak


Bir bebek evlat edineceğimizi birkaç yakın arkadaşımız biliyordu. Ama şimdi bebeğimiz geldiğine göre tanıdık herkesin bilmesi gerekiyor. Bunu nasıl becereceğimizi bilmiyorum.

Evlat edinmiş de doğurmuş da olsalar, yeni anne babanın mutluluk haberlerini dünyaya geleneksel duyurma yolu, eşe dosta kartlar gönderme veya bazen yerel gazeteye ilan verme şeklindedir. Sizin konumunuzda, ilanın, bebeğin evlat edinilmiş olduğunu açıkça belirtiyor özellikte olması önemlidir. (“Evlat edindiğimiz bebeğimizden dolayı duyduğumuz mutluluğu belirtiyoruz”).İlana bebeğin bir fotoğrafını da iliştirmek, arkadaş ve akrabaların gözünde tüm olayı daha gerçek kılacaktır.

Birine bebeğinizden söz ederken, “bizim bebeğimiz” veya “bebeğim” kelimelerini seçin. Bebeğinizi doğuran kişilerden söz ederken de “gerçek” ya da “doğal” anne babası sözleri yerine “biyolojik” sözcüğünü seçiniz. Bebeğin gerçek anne babası sizlersiniz ve bunu bu şekilde söyledikçe hem sizin hem de çevrenizdekilerin kabul etmesi kolaylaşacaktır. Eğer kendi doğurduğunuz başka çocuklarınız varsa, onlara “kendi çocuklarım” şeklinde hitap etmeyin, başkalarının da etmesine izin vermeyin.