Bebeği yatağa geçirmek bebek karyolası bebeğin kendi yatağı çocuğu yatağa geçirmek çocuğu karyoladan yatağa geçirmek 12 aylık bebeklerde bir yatağa geçme 12 aylık bebeklerde 12 aylık bebek yatağı


‘Altı ay içinde ikinci bir bebek bekliyoruz. Oğlumuzu ne zaman ve ne şekilde çocuk karyolasından yatağa geçirmeliyiz?

Çocuğunuzun bir yatak için hazır olup olmaması,ikinci bir kardeşin yolda olup olmamasından çok, çocuğunuzun yaşına ve boyuna bağlıdır. Genel olarak kabul edilen kural: eğer bir çocuk 90 santim boyunda ise ya da kendi başına bir çocuk karyolasından çıkabiliyorsa, yatak için hazırdır.

Bazı atik çocuklar, 90 santimlik sınıra ulaşmadan çocuk karyolasından dışarı çıkabilirler;daha az maceraperest olan diğerleri hiç denemeyebilirler bile.Eğer daha büyük olan çocuğunuzun henüz bir yatak için hazır olmadığını ve yeni bebek geldiğinde de bunun değişmeyeceğini düşünüyorsanız,ona bir yatağa dönüşebilen yeni bir çocuk karyolası satın alın. Bu şekilde, onu şimdiden yeni karyolaya geçirebilirsiniz ve yeni bebek geldiğinde de kendini yerinden olmuş hissetmez.

Yatak için uygun özellikleri kazanıncaya da yeterince olgun göründüğünde sadece karyolayı dönüştürmek gerekecektir. Gecenin ortasında yatağından çıkması ihtimaline karşı, oda kapısını kapalı tutun ya da önüne engelleyici çitler yerleştirin; ayrıca açık pencere ve küçük ellerin ulaşabileceği elektrikli vantilatörler gibi tehlikeleri uzak tutmak suretiyle odasını gece ve gündüz mümkün olan en emin şekilde tutun. Eğer kendi yatak odanızdan onu duyamayacağınızdan korkuyorsanız, hareketlerine duyarlı bir fon yerleştirin.

Yataktan düşmeye meyilli uykucular için, koruyucu bir ray, iyi bir tedbirdir. Eğer ilk çocuğunuz anlayabilecekse, ona yeni özel bir yatak alacağınızı anlatın. Stratejik bir”Bebek onun içinde uyuyamaz çünkü o büyük çocuklara göre bir yatak” cümlesi ekleyin. Seçiminde rol alması mümkün ise bunu sağlayın ya da zaten evinizde olan bir yatağa geçirmeyi planlıyorsanız,çarşaf ve yorganını seçmesine izin verin.