Hamilelikte yoga hamilelikte rahatlama hamilelikte rahatlama teknikleri hamilelikte rahatlama egzersizleri hamilelikte gevşetici egzersizler hamilelikte egzersiz hamile psikolojisi


Büyüyen bebeğiniz sizi titrek bir sinir küpü haline mi getiriyor? Nefes al, bebek! (Evet, siz!) Şimdi, yatıştırıcı rahatlama tekniklerini öğrenmek için mükemmel bir zaman sadece hamilelik endişeleriyle başa çıkmanızda size yardımcı olmakla kalmaz (düşündüğünüzden çok daha erken bir zamanda doğum kasılmalarıyla) aynı zamanda taze bir anne olarak yaşamanızda kolaylıklar sağlayacaktır (bebeğinizin bir ağlama maratonuna katıldığı, eşinizin geç saatlere kadar çalıştığı, son temiz tencerenin altını yaktığınız ve anneniz yeniden telefonda olduğu zamanlar için).

Eğer zamanınız varsa, yoga mükemmel bir stres alıcıdır (ve bazen otomatik olarak yaptığımız, nefes almaya nasıl odaklanacağınıza yardımcı olmaktadır). Ancak, ruhunuzu yatıştırmak için her zaman her yerde kullanabileceğiniz bir teknik:

Oturun, gözlerinizi kapatın ve güzel huzurlu bir manzara hayal edin (en sevdiğiniz sahilde bir gün batımı, kıyıya aheste aheste çarpan dalgalar; dingin bir dağ manzarası, ve arka planda derenin çağıldayan sesi). Daha sonra, topuklarınızdan yüzünüze doğru yükselin, her kası rahatlatmaya konsantre olun. Sadece burnunuzdan yavaşça derin nefes alıp verin ve nefes verdiğiniz her zaman sesli olarak tekrar edeceğiniz basit bir kelime seçin (“evet” veya “bir” gibi). 10 ila 20 dakika tekrar edin, hiç yoktan bir veya iki dakika bile iyidir. Hey, uyanma vakti!