MissFit Pilates StudioElemental Fitness &SPA’nın mükemmel egzersiz sistemi “Pilates”; hamileliğin ilk aylarından itibaren anne adaylarını doğuma hazırlıyor, güçlendiriyor ve vücudun doğum sonrasında eski formuna hızla dönebilmesini sağlıyor.
Bir kadının yaşayacağı en özel dönemlerin başında gelen hamilelikte bedenin güçlenmesi, elastikiyetinin artması için DoubleTree by hilton Moda’nın içinde yer alan Elemental Fitness & SPA’da hamilelik boyunca her dönem için uzman bir eğitmen tarafından özel programlanan Pilates programları başlıyor.

Beden için mükemmel bir egzersiz olarak tanımlanan Pilates, zihinsel ve psikolojik olarak da rahatlık sağlıyor. Ders program saatlerinin eğitmenle birlikte haftalık olarak planlanacağı minder ve reformer makinesi ile desteklenen Pilates Egzersiz Programı ile anne adayları doğum sürecine daha kolay hazırlanıyor. Hamilelik Pilatesinde seanslar 40 dakika sürüyor.

Hamilelik döneminde pilatesin faydaları…
DoubleTree by Hilton Istanbul – Moda’nın içinde yer alan Elemental Fitness & SPA’da hamilelik dönemi pilatesi ile hamilelik sebebiyle anne adaylarında görülebilen bel ve sırt ağrıları giderilerek gevşeyen bağ dokusu sıkılaştırılıyor. Pilates egzersizleri ile sağlıklı bir omurga kazandırılarak sırt ağrılarının azaltılması, kas gücü ve dayanıklılığın artırılarak annenin dengesinin korunması ve ağrı eşiğinin yükseltilmesi amaçlanıyor. Hamilelik pilatesi, hamilelikte oluşabilecek bel ağrısı, kabızlık, bacaklarda şişlik problemlerini en aza indirerek anneyi moral olarak da doğuma hazırlıyor.

Pilates egzersiz programı, hamilelik süresince bedende oluşan değişikliklere hazırlıklı olunmasını sağlarken hamilelik sonrasında da bedenin çabuk toparlanmasını sağlıyor.