Anne olmak dünyadaki en büyülü his! Aşık olduğunuz adamın bebeğini taşımak, ona yaşam sağlamak kelimelere sığmayacak kadar anlam yüklü. Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz an başlayan kutlamalar. Aile büyüklerinin çığlık çığlığa sevinç naraları. Size adeta kırılacak bir kristal parçası muameleleri, kız mı erkek mi diye düşünürken kurulan hayaller, kız olursa saçları bana benzesin ama gözleri babası kadar güzel ve duygulu baksın yakıştırmaları, odası için tatlı telaşlar, canınızın her istediğini yerine getiren eş, dost, nazlanmalar… Tadını çıkaracak ne çok şey var. Tabii tüm bunların yanında hamileliğin ilerlemesiyle birlikte gelen ruhsal dengelerde dalgalanmalar, ağlama krizleri, şiddetli ağrılar… Hem sizin hem de yakın çevreniz için ve bebeğinizin sağlığı için hamilelik sürecini kolaylaştırma alternatiflerini derledik. Hadi sahip olunabilecek en güzel göbeğe sahip olanlar buyurun okuyun :)

1. Öğünlerinizden birinde mutlaka sebze tüketin. (Bebeğiniz için)

2. Kontrol edemeyeceğinizi düşündüğünüz duygusal patlamaları hissettiğiniz an çiçeklerinizle ilgilenin, eğlenceli müzikler açın, fırsatınız varsa hava alın. (Siz ve yakın çevreniz için)

3. Bir gününüzü kendinize ödül günü olarak belirleyin soluğu kuaförde alın şöyle saçınıza bir fön tırnaklara eğlenceli ojeler ile güzelliğinize güzellik katın. (Siz ve eşiniz için)

4. Mutlaka egzersiz yapın. Doğa yürüyüşleri ruhunuza enerji yükleyecektir. Araçlardan uzak kent parkları bile mutlu olmanıza yetecektir. (Siz ve bebeğiniz için)

5. Doktorunuzdan yaşadığınız sorunlara anında çözüm üretmesini beklemeyin bazı sorunların giderilmesi için zamana ihtiyaç vardır. (Doktorunuza güveninizi yitirmemeniz için)