Hamile sağlığı hamilelikte hastalanmak hamilelikte hastalıklardan korunmak hamilelikte sağlık


Başa çıkacak yeteri kadar hamilelik semptomlarına sahip değilmişsiniz gibi, bir de soğuk algınlığı, grip ve diğer hastalıklara duyarlısınız. Bunun nedeni, doğanın akıllı bir şekilde hamilelik sırasında ceninin (bedeninizde bir yabancı) reddedilmesini önlemek için bağışıklık sisteminizi bastırmasıdır. Hamilelik sırasında sağlığınızı korumak için kilit bir husus bir takım mikrop savaşına girmektir. Hiç olmadığı kadar, en iyi savunma, güçlü bir saldırıdır, özellikle de mikroplar kanepe gibi evinizde veya işyerinizde etrafınızdan geçmek olduğunda.

Ellerinizi sık sık yıkayın (ve lavaboya gidemediğiniz durumlar için sıvı dezenfektanlar taşıyın) yemek veya yiyeceklerinizi veya fırçalarınızı paylaşmayın, hasta insanlardan uzakta durun (hasta eşinizi birkaç DVD ile koltuğa kilitlemeniz sorun değildir). Bir şey kaptığınızı düşünüyorsanız, doktorunuzu hemen arayın, sizin özel durumunuza göre kaptığınız şeyi tedavi edecektir.

Bir bakteri enfeksiyonu için antibiyotik verilmiş ise (soğuk algınlığı gibi virüslere karşı etkisizdir), hamilelik sırasında ilaç alımının güvenli olmadığını duyduğunuzdan dolayı bunları almaktan tereddüt etmeyiniz. Birçoğu ve daha hızlı iyileşmek bebeğiniz için en iyi ilaçtır.