cenk aşkalli cenk aşkalli facebook cenk aşkalli normal doğum cenk askalli doktor cenk dr cenk aşkalli cenk aşkalli kadın doğum uzmanı doktor cenk aşkalli kadın hastalıkları ve doğum uzmanı


9 ay sandığın kadar kısa bir süre değil. Etrafta göz açıp kapayana kadar geçer filan derler inanma. Gerçekten uzun ve yorucu bir maraton. Ama bu bilmediğin serüvende sana en çok yardımı dokunacak kişi gerçekten işinin ehli bir kadın doğum uzmanıdır.

Peki kadın doğum uzmanını seçerken nelere dikkat edeceksin?
Aslında süreç haber almayla başlar. “Bir bebeğimiz olacak”. Bu cümleyi duyduğunda havalara uçarsın, sonra yere indiğinde saçma sapan sorular akmaya başlar zihninden. Eeee şimdi ne olacak, doktora mı gidecez yarın? Hangi doktora? Yada hangi hastaneye? Aynı süreci yaşadık, yaşamaya da devam edeceğiz. Ben eşimin hamile olduğunu öğrendiğim ilk dakikalarda hemen çok çocuklu arkadaşlarımı aramaya başladım. Hangi doktor süreç nasıl işliyor ve tabi ne kadar kaçacak bize ? Bir kaç arkadaşımdan duyduğumuz ortak ismi eşimin arkadaşlarından da duyduğumuzda doğru doktorumuzu bulduğumuzu düşündük. Ben burada isim vereceğim tabi ki. Duyduğumuz isim Opt. Dr. Cenk Aşkalli’ydi. Arkadaşlarımızın ortak fikri ilgili bir doktor olması ve Bursa’da pek çok — tanıştıktan sonra bizzat sordum 15000’den fazla — doğumu başarıyla gerçekleştirmiş olmasıydı. Başarı benim için bebeğin yaşaması hayata tutunmasıdır ve Cenk Bey’e maşallah şu ana kadar 100% başarıyla çalışmış.