bebeklerde uyku sorunları

Bebekli hayata alışmanın yolları yeni anneler için önemli tavsiyeler ilk kez anne olacaklar için altın kurallar yeni doğan bebek eşya yardımı yeni doğan bebeğe bakım yardımı yeni doğan bebeğe bakım parası yeni doğan bebek bakım parası yeni doğan bebek bakım parası ne kadar


Gelirim ortadan kalktığı için bir bebek bakıcısı tutamıyoruz. Sezaryene ihtiyacım olabilir ve yardımsız yapıp yapamayacağımı merak ediyorum.

Yeterli paranız olmadığı için bir bebek bakıcısı tutamamanız ya da tutmak istememeniz yalnız olacağınız anlamına gelmez. Birçok kadın diğer yardım şekillerine güvenir. Siz de olasılıklardan en az birini bulabilirsiniz:

Yeni baba

Eğer kocanız iş programını ayarlayabilirse ilk hafta ya da daha uzun bir süre sizinle birlikte olabilir ve büyük olasılıkla bebeğinizle ilgili olarak en iyi yardımcınız da odur. Dışarıdan yardım ve bilgi alsanız da almasanız da, her ikiniz de, başka hiçbir şekilde edinemeyeceğiniz bebeğiniz ve bebek bakımı ile ilgili çok fazla şey öğreneceksiniz. Bu iş için deneyime gerek yoktur; ikiniz de çok hızlı bir şekilde bunu öğreneceksiniz.

Eğer hastanenizde varsa, bir bebek bakımı eğitimi alın ve bebeğiniz doğmadan önce bazı temel bilgileri edinmek için bir ya da iki tane bebek bakımı kitabı okuyun ve bilgi edinmek ve kafanızdaki boşlukları doldurmak için ailenize, arkadaşlarınıza, bebeğinizin doktoruna, hastanedeki çocuk uzmanına, LaLeche ve diğer yardım alabileceğiniz kaynaklara başvurmaktan çekinmeyin.

Bir büyükanne

Eğer çevrenizde olmasından rahatsızlık duymayacağınız bir anneniz yada kayınvalideniz varsa, ilk haftalarda sizinle kalması da iyi bir çözüm olabilir. Büyükannelerin yüzlerce faydası vardır: ağlayan bir bebeği sallayabilirler; yemek pişirebilirler; çamaşır yıkayıp ütüleyebilirler; alışverişe çıkarlar ve daha birçok şeyi yapabilirler. Bu çeşit bir anlaşma, eğer iyi ilişkileriniz varsa çok iyi yürüyebilir. Elbette, büyükannenin çok meşgul bir yaşamı olabilir ve bebek bezi değiştirmekle ilgilenmeyebilir.