Lohusa geceliği nasıl olmalı? Lohusa geceliği alırken nelere dikkat etmeli?

Lohusa Geceliği Takımlarında Dikkat Edilmesi Gerekilen Özellikler

  • Lohusa geceliği, yalnızca lohusa döneminde değil, hamilelik döneminde de kullanılabilen geceliklerdir.
  • Beden seçiminde kullanmayı planladığınız dönemi baz almalısınız. Hamileliğin başlangıcı ve son dönemi arasında ortalama olarak 3 beden fark olduğunu bilmelisiniz. Lohusa dönemi için alacağınız gecelik ise; hamileliğin 8. Ve 9. Aylarına göre 1 beden daha küçük olmalıdır.
  • Lohusa gecelik takımlarında, kumaş kalitesi oldukça önemli. Uzun süre giymeyeceğinizi göz önünde bulundurarak, çok yüksek fiyatlı ürünleri göz ardı edebilirsiniz. Ancak; sağlık için bir sakıncası bulunmayan ve naylon içermeyen kumaşlar olması önemli.
  • Mümkün mertebe, önden düğmeli modellere öncelik vermelisiniz. Bebeğinizi emzireceğiniz bu dönemde, geceliğin önden açılabiliyor olması sizin ve bebeğiniz için büyük kolaylık olacaktır.
  • Geceliğinizi internet üzerinden alacaksanız, klasik beden tablolarını değil, markanın hamile ve lohusa gecelik takımları için hazırladığı beden ölçüsünü göz önünde bulundurarak siparişinizi verin.
  • Kumaş olarak penye ve pamuklu kumaşlardan üretilen lohusa gecelik takımlarını seçmeniz, teninizin daha rahat nefes almasını sağlayacak ve terlemenizi engelleyecektir. Bu da bebeğinizin emzirmeye alışacağı lohusalık dönemi için oldukça önemli.

En ucuz lohusa geceliği modellerini incelemek için bumudur.com‘u mutlaka ziyaret edin.