Doğum sonrası eşler arasında ilişki doğum sonrası eşlerin iletişimi bebek doğduktan sonra evlilik problemleri doğum sonrası kadının eşi tarafından anne olarak görülmesi


Oğlumuz doğduğundan beri eşimin beni sevdiği kadın olarak değil de çocuğunun annesi olarak gördüğünü düşünüyorum.

Bir erkek büyürken annesinin seksüel bir canlı olduğunu düşünmez veya düşündüğü anlar olsa bile bu düşüncelerini kafasından uzaklaştırmayı kısa sürede öğrenir. Hayatındaki seksüel varlık olan sevdiği kadın bir anne olduğunda onunla ilgili duygulan karmaşık hale gelir.

Eşinin ise bir anne olmanın gereklerini yerine getirmeye çalışırken eşten çok anne gibi davranması kafasının daha çok karışmasına yol açar. Yeni ailelerde bu sık rastlanan bir problem olsa da çözümsüz değildir ve bebeğinizin mutlu ve sağlam bir yuvada büyümesini istiyorsanız bunu çözmek atacağınız en önemli adımlardan biridir. Hem çocuğunuzun annesi hem de eşinizin sevgilisi olabilirsiniz; bu sadece ekstra bir çabayı gerektirir.

Kendinizi bir kadın olarak hissedin. İşe görüntünüzü değiştirerek başlayabilirsiniz. Temiz ve bakımlı bir saç (bakımı kolay olan bir saç kesimi işe yarar), hafif bir makyaj (her zaman yapıyorsanız ya da uykusuzluk nedeniyle kamuflaja ihtiyacınız varsa), ve temiz giysiler (bebeğinizin üzerine kustuğu bir bluz romantizmi artırmayacaktır) hem sizi daha çekici bir hale getirecek hem de eşinizin sizi arzu edilebilir bir kadın olarak algılamasını sağlayacaktır.

Her gün güne bu şekilde başlamak çoğu yeni anne için gerçekçi değildir fakat akşam üzerleri eşiniz eve gelmeden bu hale dönüşmek mümkündür. En kötü günlerde, saçınızı yıkamak mümkün olmadığında veya dolapta zar zor bir kazak bulduğunuzda bile beş dakikada yüzünüzü yıkayabilir ve biraz makyaj yapıp, saçınızı tarayabilir, en sevdiğiniz kokuyu sıkabilirsiniz. Kendinizi daha iyi hissedeceksiniz ve çabalarınız eşiniz açısından boşa gitmeyecektir.