Doğum sonrası yaşam doğum sonrası hayat doğum sonrası kontrolü kaybetmek doğum sonrası hayatın kontrolü


Son on yıl boyunca işimi, evimin idaresini ve hayatımın diğer bütün yönlerini oldukça verimli yürüttüm. Fakat küçük oğlumla eve geldiğimden beri hiçbir şeyi kontrol edemiyorum.

Yeni ebeveynlerin evlerinde olduğu gibi sizin evinizde de darbe olmuş. Ve şatonuzda kral olması beklenen adam bir adam bile değil, sadece yeni doğmuş bir erkek bebek. Son derece güçsüz görünebilir ama hayatınızı bozabilir ve kontrolü ele geçirebilir. 7:15 ‘te duş almak, 8:05 ‘te kahvenizi içmek adetinizse, eğer 6:30′ da keyifli bir kokteyl ve tam 7:00’de akşam yemeğini tercih ediyorsanız, cumartesi akşamı gece yarısına kadar dans edip pazar günü öğlene kadar lüks bir şekilde uyuyorsanız o bunlara hiç aldırmaz.

İlk önce programınızın uygun olup olmadığını kontrol etmeden canı istediğinde şefkat ve ilgi ister. Bu alışık olduğunuz rutinin ve pek çok eski, rahat alışkanlıklar birkaç yıl olmasa bile birkaç ay terk edilmesi anlamına gelir. Önemli olan tek program, özellikle ilk haftalarda onun programıdır. Ve bu program başlangıçta elde edebileceğiniz farklı bir özellik içermeyebilir. Günler ve özellikle geceler bulanık geçebilir. Sıklıkla kendinizi bir otomat veya bir efendiden ziyade bir köle gibi hissedebilirsiniz (ve eğer emziriyorsanız, süt veren inek gibi).

Ne yapmalı? Asanızı kibarca, en azından şimdilik elinizden bırakın. Zaman geçtikçe, daha yetenekli, kendine güvenli, ve rahat oldukça ve bebeğiniz daha yeterli ve az bağımlı hale geldikçe kaybettiğiniz kontrolünüzün bir kısmını tekrar ele alacaksınız. Gücünüzün tamamını geri almayı beklemeyin. Hayatınızın bir daha asla tamamen eskisi gibi olmayacağı gerçeğini kabul edebilirsiniz, ancak ileride gerçekten olmasını isteyecek misiniz?