Doğum sonrası cinsel yaşam doğum sonrası cinsellik doğum sonrası aşk hamilelik sonrası cinsel ilişki doğum sonu bilgi eksikliği


Şu anda sevişme hayatınız hiç de iç açıcı bir görünüm sergilemese de gelecek için umut vardır. En az eskisi kadar zevk ve tutku dolu aşk hayatınıza tekrardan kavuşacaksınız ve belki de ebeveynliği beraber paylaştığınız için ve daha birçok sebep nedeniyle birbirinize daha da yakınlaşmış olacaksınız.

Bu süre içinde isteğinizi ve performansınızı arttırmak için atabileceğiniz bazı adımlar vardır:

Aceleye getirmeyin: Vücudunuzun tamamen iyileşmesi için özellikle de zor bir vajinal doğum ya da sezaryen olmuşsanız en az altı hafta ve bazen daha da uzun zaman geçmesi gerekir. Adet görmeye başlayana kadar hormonal dengenizin normale dönmesi gerek ki eğer süt veriyorsanız bu birkaç ay ya da daha da fazla zaman alabilir. Doktorunuz müsaade eder etmez kendinizi hemen yatağa atlamak zorunda hissetmeyin. Eğer zihinsel, duygusal ve fiziksel olarak buna hazır hissetmiyorsanız biraz bekleyin.

Aşkınızı başka şekillerde ifade edin: Bir çiftin aşk yapması için cinsel ilişki kurmak tek yol değildir. Eğer kendinizi ileri gitmek için henüz hazır hissetmiyorsanız televizyonun önünde birbirinize sarılıp öpüşün, yatakta birbirinize sokulun, bebekle parkta dolaşırken el ele tutuşun. Yeni tanışan her çift gibi romantizm yatağa giden yol olarak önemli bir ilk adımdır (ve siz de aslında fiziksel olarak tekrardan tanışıyorsunuz). Eğer tam anlamıyla sevişmek için yorgun bir durumdaysanız karşılıklı olarak birbirinizi tatmin etmeyi deneyebilirsiniz. Fakat bazı akşamlar birbirinizin kollarında yatarken paylaştığınız samimiyetten daha iyisi olmayabilir.