Doğum sonrası yaşam doğum sonrası hayat doğum sonrası karmaşıklık doğum sonrası dağınık ev


Yeni kızımla sadece iki gündür evdeyim ve şimdiden her şeyin gerisinde kaldım: temizlik, çamaşır, bulaşık, gerçekten her şey. Bir zamanlar kusursuz olan evim şimdi tam bir karmaşa halinde. Kendimi şu ana kadar her zaman yeterli bir insan olarak görürdüm.

İlk defa yeni doğmuş bir bebeğin sorumluluğunu alın. Sürekli bitmeyen bir beslenme gibi görünen günler ve geceler. Biraz da çok ziyaretçi ekleyin. Doğum sonrası hormonal değişikliklerin cömert yardımları. Muhtemelen hastanede kaldığınız süre boyunca oluşan fena olmayan dağınıklık. Ve karşı konulamaz hediye, paket, ambalaj kağıdı dağlan ve kayıt tutulamayacak kadar çok kart.

Bebeğinizle yeni yaşantınız başlarken düzeni ve temizliği ile eski yaşantınızın etrafınızda parçalandığını hissetmek sadece doğal bir tepkidir. Umutsuzluğa düşmeyin. Evdeki ilk birkaç gününüzde bebek ve ev işlerini bir .arada yürütmedeki beceriksizliğinizle gelecekteki annelik başarınız hakkında kehanette bulunamazsınız. (Deneyimsiz bir çalışanın zorlayıcı bir işteki ilk birkaç gününü temel alarak gelecekteki performansını yargılayamazsınız) Gücünüzü tekrar kazandıkça, temel bebek bakım ilkelerine alıştıktan ve daha az katı olmayı öğrendikten sonra işlerin daha iyi olma yoluna girdiklerini göreceksiniz. Aynı zamanda şunların da yardımı olacaktır:

Kendinizi kontrol edin. Ne yapmanız gerektiği hakkında endişeli olmanız bunu göğüslemenizi iki kat zorlaştırır. Gevşeyin. Gerçekten önemli konulara yoğunlaşın: yeni doğan bebeğinizi tanımak ve eğlenmek. Beraber olduğunuz zamanlarda sıkıcı ev işleri ile ilgili düşünceleri kovun (çocuk doğumu kurslarında öğrendiğiniz tekniklerin yardımı olabilir). Daha sonra etrafınıza baktığınızda dağınıklık ve kaosun hala yerli yerinde durduğunu göreceksiniz fakat başa çıkmakta daha başarılı olacaksınız.