Doğum sonrası göğüs ağrısı lohusada göğüs ağrısı lohusa döneminde göğüs ağrısı hamilelik sonrası göğüs ağrısı lohusa döneminde sağlık lohusalarda gogus agrisi doğumdan sonra göğüs kafesinde ağri doğumdan sonra göğüste ağrı


Dün üç saatlik zorlu bir ıkınmadan sonra doğum yaptım ve bugün nefes aldıkça göğsümde bir ağrı hissediyorum. Acaba bir sorun mu var?

Üç saat boyunca jimnastik yapıp da ertesi gün ağrılar içinde uyanmamayı düşünemeyiz. Aynı şekilde, üç saat ıkındıktan sonra da bu egzersizin sonuçlarını hissetmemeyi beklememelisiniz. Ağrıyı hangi kas grubunda daha çok hissedeceğiniz, ıkınmalar sırasında hangilerini daha çok kasıp hangilerini gevşettiğinizle ilişkilidir; ağrılar göğüs kafesinde, sırtta, belde, bacaklarda ve hatta omuzlarda bile olabilir.

Tabii böyle bir ağrı kan pıhtısı ya da iç kanama gibi- daha ciddi bir sorunun habercisi de olabilir, bu nedenle vakit kaybetmeden görevli hemşireye ve ilk fırsatta da doktorunuza haber vermeniz gereklidir. Eğer ağrı gerçekten de basit bir kas ağrısı ise, birkaç güne kadar azalarak geçecektir. Isı uygulamaları (sıcak su banyoları veya ısıtıcılarla) ya da ağrı kesiciler, rahatsızlık hissini hafifletmek üzere yararlı olacaktır.