Doğum sonrası hangi estetik işlemler yaptırılır ve nelere dikkat etmek gerekir?

Doğumla beraber beden değişir ve doğumdan sonra bedenin eski haline kavuşması için en azından hamilelik süresi kadar bir sürenin geçmesi beklenir, böylece vücut yavaş yavaş kendine gelir. Ancak bu gerekli süreyi bekledikten sonra estetik işlemler düşünülmeye başlanabilir. Superplast Estetik Merkezi’nden Op.Dr. Hüseyin Güner, kimi annelerin doğum sonrası depresyonu olarak bilinen olumsuz ama geçici bir psikolojik döneme girebileceğine dikkat çekerek, bu dönemin cerrahi müdahalelere karar vermek için doğru bir zaman olmadığını söyledi. Kısacası, anne ancak yaşamındaki yeni duruma alıştığında ve bedeni doğal toparlanma sürecini tamamladığında doğru ve sağlıklı bir karar verebilir.

Karın germede eskisi gibi cerrahi yönteme başvurma zorunluluğu yok. Gelişmiş teknolojiler sayesinde ağır derecede sarkmalar söz konusu olmadığında klasik karın germe ameliyatı yerine lazer destekli endoskopik mini karın germe yöntemi olan 3DEEP RF tercih edilmektedir. Eğer hastada aynı zamanda hafif orta düzeyde bir yağ fazlalığı varsa Ultrashape ile odaklı ultrason tedavisini eklemek karın bölgesindeki yağ hücrelerinden kalıcı olarak kurtulmayı sağlamaktadır.

Meme dikleştirme/toparlama, doğum sonrası ve özellikle de emzirme dönemi sonrasında memelerin şekil ve sıkılıklarını kaybederek sarkmaya başlamasıyla bu deformasyonu gidermek amacıyla tercih edilen ve sonuçlarıyla yüz güldüren bir işlemdir.

Lazer Lipoliz uygulaması ile tek seansta karın, bel, basen, kol, gıdı ve bacak bölgesindeki yağlardan kurtulma ve gerginliğin sağlanması amaçlı uygulanır.