MissFit Pilates Studio

hamileler için pilates hareketleri, hamileler için pilates hareketleri ebru şallı, hamileler için pilates topu hareketleri, hamilelikte pilates hareketleri resimli, hamilelik pilates hareketleri, hamilelikte plates hareketleri izle, hamilelerin plates hareketleri, hamilelikte pilates hareketleri ne zaman başlanmalı


Son yılların yaygın egzersizi pilates; hamilelikte ve doğum sonrasında da en çok tercih edilen
sporlardan …
Kolay bir doğuma hazırladığı gibi doğum sonrası eski forma kavuşmanızda da oldukça yardımcı. MissFit Pilates Studio’dan Pilates Eğitmeni Sibel Altunay, evde kendinizin de yapabileceği pilates hareketlerini uygulamalı olarak anlattı.

Pilatesin hamileler için faydaları;
-Doğuma hazırlar ve kolay bir doğum anı sağlar.
-Doğumda oluşabilecek bazı derin yırtıklar için önlem niteliğindedir.
-Ödem sorununu yok eder.
-Hamilelikte idrar kaçırmayı engeller.
-Karın kaslarını güçlendirir.
-Doğum sonrası cinselliğe dönüş sürecini kısaltır.
-Nefese ve hareketlere odaklanıldığı için farkındalık ve zindeliği arttırır.
-Uyku bölünmelerini azaltır.

Side Kick (Bacak serisi)
Yan şekilde uzanın. Sırtınızı desteklemek için ufak bir minder yardımı alabilirsiniz. Tek kolunuzu başınızın altına koyabilirsiniz ya da paralel uzatabilirsiniz. Diğer kolunuzu denge için göğsünüzün önünde tutun. Bacaklarınızı vücudunuza çapraz şekilde öne doğru uzatın. Üstteki bacağınızı öne doğru iki nefes alarak iki tekme atar şeklinde itin. Nefes vererek aynı bacağı geriye doğru iki tekme atın. 10-12 kez tekrarlayın. Hareket tekrarı bitince iki bacağınızı üst üste koyun.

Bacağınızı nefes alıp yukarı kaldırın, nefes verip diğer bacağınızın üstüne indirin. 10-12 kez tekrarlayın. Tüm hareketleri ters yönde de uygulayın. (Hamileliğin 3 ve 5. ayı arasında yapılması uygundur.)
Hundred (100 kez karın-nefes)

Beliniz tamamen yere kapalı şekilde sırtüstü uzanın. Dizleriniz bükük, bacaklarınız basen genişliğinde olsun. Ayak tabanlarınız yerdeyken başınızı yukarı kaldırın ve gövdeyi yükseltin. Kollarınızı da avuç içiniz yere bakacak şekilde kaldırın. 5 nefes alıp, 5 nefes vererek ellerinizi suda çırpar gibi hareket ettirin. Yorulduğunuzda dinlenin pozisyon bozmadan devam edin. 10-1 2 kez tekrarlayın. (Hamileliğin 3. ve 6. ayı arasında yapılması uygundur.).