Gebelikte 28-33 haftalarda bebeğin gelişimi Hamilelikte 28-33 haftalarda bebek hangi gelişim özelliklerini gösterir? 28-33 haftalar arasında hamileler nelere dikkat etmeli?


Gebeliğin 28. hafatasında bebeğiniz büyümeye devam ediyor. Bu haftada tansiyonunuza dikkat edin! Gebeliğinizi daha yakından takip etmek için HAFTA HAFTA GEBELİK sayfalarımıza göz atabilirsiniz.

29. haftada karnınız iyice büyüdü doğuma giderek yaklaşıyorsunuz bebeğinize hoşgeldin demeye az kaldı sabırsız bekleyiş sürüyor.

30. haftada bebeğiniz artık hıçkırıyor minik pamaklarından tırnakları çıkmaya başladı.

31.hafta bebeğinizin beyin dokusu gelişmeye devam ediyor. Bebeğiniz büyüdüğü için amniyo sıvısı arttıyor alanı daralıyor bebek hayata merhaba demek için sabırsızlanıyor. Bebeğinizin hareketlerini bu haftada mutlaka takip edin, eğer bir terslik hissederseniz doktorunuza başvurun. Bu haftada önemli bir diğer husus da kalsiyum alımıdır. Bu bebek için önemlidir bu yüzden bol süt tüketmeye özen gösterin.

32. haftada bebeğin anne karnındaki alanı iyice daralır ve rahat edebileceği pozisyonlar alır, küçük ellerinin parmakları açık şekildedir.

33. haftada bebeğiniz genelde uyur. Uyandığı zaman ise sizi dinler, onunla konuşun çünkü annesini hisseder, duyar ve ona tepkiler verir. Bu haftada bebeğinize şarkılar söyleyin, bu onun çok hoşuna gidecektir.