Ultrason ultrason çektirmek ultrason çektirirken dikkat edilecekler ultrasonografi sonogram


Ultrason denenmiş ve kanıtlanmış bir gebelik aletidir (ve rahminizin muhteşem dünyasına açılan bir penceredir) ancak son zamanlarda bu işlem doktor muayenesinden bir alışveriş merkezine doğru devasa bir gelişme göstermiştir.

Alışveriş merkezine giderken karnınız içine bir göz atmak güvenli mi? FDA bu gebelik fotoğraf stüdyolarıyla ilgili henüz kurallar oluşturmamasına rağmen, üç boyutlu görüntüleme makinelerinin, doktor muayenesindeki tipik ultrason makinelerinden daha yüksek güç kullandığından eğlence için (tıbbi nedenlerin aksine) ultrason çektirmeye karşı uyarmaktadır. Ve birçok tıp uzmanı sinirli anne adaylarının bebekleriyle ilgili bir sorun olduğuna dair yanlış bir şekilde ikna edilmiş olarak gelebileceklerini ve daha da kötüsü eğitimsiz kişilerin bir uzman tarafından tespit edilebilecek gerçek sorunları kaçırmasından korkmaktadır.

Tercihe bağlı sonogramları tercih etmeniz halinde, bunu akıllı bir şekilde yapın (ve çektirmeden önce doktorunuza danışın). Bebeğinizi üç boyutlu olarak görmekten daha değerli bir şey yok iken (şüphesiz ki doğduğunda gerçek bebeğinizi görmek dışında), kendinizi her biri en fazla 15 dakika olacak bir veya iki ziyaret ile sınırlayın. Ve cüzdanınızı getirin! Bazı stüdyolar ceninin bir fotosu, CD-ROM’u ve videosu için 500 TL almaktadır.