Bebek Gelişimi (Hamilelikte Bebek Zeka Gelişimi)Sizin ve eşinizin zaman zaman gebelikle ilgili karışık duygular içinde kalmanız çok doğaldır.
Kendinizi kimi zaman iyi kimi zaman ise kötü hissedebilirsiniz. Olumsuz bir duyguya kapıldığınızda bunun geçici olduğunu, doğumla birlikte kaybolacağını unutmayın.

Her ikiniz

yeni bir bebekten dolayı sevinmeniz kadar, kendinizi anne ve baba olmaya henÜz hazır hissetmeyip korku
duymanızda normaldir.Doğum olayından korkuyorsanız, konuyla ilgili kaynakları okuyun, soluk alıp
verme gibi doğumda yararlı olacak teknikleri öğrenip pratik yapın.

Eşiniz

Onu ultrason aygıtının ekranında ilk kez gördÜğÜnÜzde artık bebek gerçeğini heyecanla benimseyeceksiniz. Bundan böyle tÜm kaygılar yerini olumlu duygulara bırakmalıdır. Gelir durumunuzun bÜyÜyen ailenize yetip yetmeyeceği sizi kaygılandırıyorsa bÜtçe planlarınızı şimdiden yapmanız yararlı olur.

Siz

Kimi zaman heyecanlanıp sevinmeniz, kimileyin de hÜzünlenmeniz çok doğaldır. Bebeğinizi sevemeyeceğiniz kaygısına kapılıp ÜzÜlebilirsiniz, ancak bebeğiniz doğduğunda ve onunla birlikte oldukça sevginin de ardından geleceğini unutmayın.
vücudunuzdaki değişikliklere kızıp bebeğinizi bundan sorumlu da tutabilirsiniz. Oysa unutmamalısınız ki vÜcudunuzdaki en çarpıcı değişiklikler bile doğumdan sonra kaybolacaktır.,

Yaygın Kaygılar

Bebeğiniz ve gebeliğinizle ilgili kapılabileceğiniz sizi Üzen duyguları yenmenin en doğru yolu eşinizle açık açık konuşmaktır. Böylece rahatlar, gebelikle ve vÜcudunuzda olup bitenlerle ilgili birçok şeyi öğrenme fırsatı yakalayabilirsiniz.