Adet gecikmesi: Adet gecikmesi gebelik belirtileri arasında bulunan en önemli belirtilerdendir. Bazı gebeliklerde adet döneminde çok açık bir renkte kanama görülebilir. Bu kanama normal adet dönemi ile alakasızdır ve bir tür gebelik belirtisidir.

Hamile olduğunu hissetmek: Bazı anne adayları gebelikleri kesinleşmeden hamile olduğunu hissedebilir ve bu his yapılacak olan test ile onaylanabilir.

Kişi ansızın kendini normal zamanlara göre daha farklı hissedebilir. Örneğin daha yorgundur, mide bulantıları vardır, baş ağrısı ve yoğun stres yaşanıyor olabilir. Ayrıca eskiye oranla daha duygusal olunabilir. Bu tür olgular gebelik belirtileri arasında yer almaktadır.
Göğüslerde değişimler: gebeliğin en önemli belirtilerinden bir tanesi de göğüslerde oluşan farklılıktır. Göğüsler eskiye bakarak daha hassas, daha dolgundur. Ayrıca göğüslerde ağrı oluşabilir. Ağrı hissi, banyo yaparken, giyinirken, soyunurken ya da uykuya dalınacağı zaman daha çok hissedilir. Bazı gebe kadınlarda ayrıca göğüs uçlarında renk değişikliği yaşanabilir. Göğüs damarları da daha belirgin olabilir.
Yorgunluk: yorgunluk gebeliğin en erken ortaya çıkan belirtileri arasındadır. Ansızın oluşan halsizlik ve baş dönmesi aşırı yorgunluk hissine neden olabilir. Gebeliğin başlangıcında sabahları yataktan kalkmak bir kabus haline gelebilir. Anne adayı çalışıyor ise günün ilerleyen saatlerinde yorgunluk hissi tavan yapabilir. Yorgunluk hissi beraberinde sürekli uyuma isteğini getirir. Gün içinde yapılan en ufak bir iş ya da aktivite enerji düşüklüğüne neden olabilir. Enerji düşüklüğü de beraberinde tansiyonun düşmesine yol açarak halsiz kalınmasına neden olur. Ancak bu his gebelik ilerledikçe ortadan kaybolacaktır.