Doğum doktoru doğum yapacak doktor çocuk doktoru doğum yapacak doktor seçmek


İlk kez bebeğinizi doğurtacak bir doktor aramaya başladığınızda, gerçekten de doğurtulacak bir bebeğin olduğuna inanmak çok zordu. Şimdi ise, küçük ama güçlü elleri, ayakları ve dizleriyle sizi sürekli olarak bir kum torbası gibi tekmelemesi hiçbir şüpheye yer bırakmayan bu bebek, yalnızca orada olmakla kalmayıp, aynı zamanda dışarı çıkmak için de can atıyor. Ve bu olmadan bir an önce, onunla ilgilenecek bir doktor bulsanız çok iyi olacak.

Kararınızı geciktirmeniz,erken doğurmanız durumunda bebeğinizle bir yabancının ilgilenmesine; bu zor günlerde sorularınızı sorabileceğiniz kimsenin olmamasına ve acil bir durumda tanıdık bir yüz görememenize neden olabilir.Toplum içinde yaşadığınızı kabul edersek ve nispeten ilgiden hoşlanıyorsanız, seçtiğiniz doktor bebeğinize -ve size- burun akıntısı, kulak ağrısı, boğaz ağrısı, yüksek ateş, mide rahatsızlığı,yara ve travma, kemik kırığı, hatta sizi şaşırtacak ve korkutacak dramatik fiziksel ve psikolojik durumlarda ve düşünemeyeceğiniz birçok durumda, 16-18 yaşına kadar bakacaktır.

Bu yıllar içinde doktorunuzla birlikte yaşıyor olmayacaksınız(ama bazı zamanlar, özellikle geceleri ve hafta sonları, keşke öyle olsaydı diye düşüneceksiniz)fakat hala kendinizi yanında rahat hissedeceğiniz uyumlu birine; gece saat ikide dokuz aylık bebeğinizin ateşi yeniden yükseldiğinde uyandırmaktan tereddüt etrneyeceğiniz,altı aylık bebeğiniz aniden cinsel olarak uyarıldığında bunu sormaktan utanmayacağınız ve reçetedeki bir antibiyotiğin gerekli olup olmadığından emin değilseniz rahatlıkla sorabileceğiniz birine gereksinim duyacaksınız. Güvenilen isimleri araştırmaya başlamadan önce, bebeğinize bakmasını istediğiniz doktorun özellikleri ile ilgili bazı temel kararlar alınanız gerekmektedir.