hamilelikte beslenmeTek derdi emzirme ve uyku olan bir anneydim. İkincisi, doğurduktan sonra hamilelik yazmak için gerekli kafa yerinde olmuyor. Daha önce denedim ama öncelikli gündemim olmadığı için öylece kaldı.

 

Merhaba,

Ben Tuğçe, 8 haftalık hamileyim. Eşim ile Amerika’da yaşıyoruz. Sizlerle her hafta hamileliğimle ilgili güzel gelişmelerimi anlatmak ve yaşadığım deneyimleri paylaşmak istiyorum.

Yaklaşık 2 ay önce iki minik çizgi ile bebeğimizi öğrendiğimizde fazlasıyla mutlu ve heyecanlıydık. Aslında beklediğimiz bir bebekti ama yine de o an şaşkınlığımız gerçekten görülmeye değerdi. Bazen keşke eşime söylemekte acele etmeyip, keşke o anı kaydetseydim diye düşünmüyor değilim. Gözlerindeki mutluluk tarif edilemezdi benim için. Eminim bu durumu yaşayan başka çiftler de vardır artık biz de o ekipteniz, hemen açıklayayım; gece gece elimizdeki teste inanmayıp marketteki tüm farklı model testleri toplayıp eve geldik ve tek tek denedik. Hatta benim garantici eşim testleri sabah tekrarlamam konusunda fazlasıyla ısrarcıydı.

Bebekle birlikte eşim evimizde yeni kurallar uygulamaya başladı. İlk sırada organik ürün çılgınlığımız var.Eşim fazlasıyla organik ürünlere önem verir ben ise bu devirde organik ürünlerin sadece insanın evinin önünde yetiştirebileceği meyve ve sebze çeşidi olduğuna inanıyorum. Açıkçası marketten aldığımız organik ürünlere pek inancım yok ama eşimin gönlü olsun diye artık evimize soğanı bile organik damgalı olanından seçmekteyiz.

Hamilelikten önce elimden geldiği kadar yediklerime dikkat ederdim, bu güzel haberle artık yediğim herşeye iki kat dikkat eder oldum. Şu sıralar çok severek yediğim yeşil sebzeleri ve tüm balık çeşitlerini görmeye bile dayanamıyorum ama umuyorum bu durum ilk trimester ile sona erecek.