Hamile olduğunuzdan kuşku duymadan önce, vücudunuz gelişmekte olan embriyoyu desteklemek amacıyla bazı önemli değişiklikler geçirmeye başlamış olacaktır. Kadınların çoğu hamileliğin 6. haftasına gelinceye kadar hamilelik belirtilerini yaşamaya başlamazlar; ancak bu açıdan kişiler arasında büyük değişiklikler olabilir. Bazı kadınlar vücutlarını o kadar iyi tanırlar ki, hamile kaldıkları andan itibaren bir şeylerin değişmeye başladığını fark edebilirler. Bazı kadınlar hamileliklerinin ilk dönemlerini kendilerini her zamankinden farklı hissetmeden ya da çok az bir değişiklikle geçirebilirler. Bu, mümkün olan her hamilelik belirtisini yaşayan kadınlardan daha fazla risk altında bulundukları anlamına gelmez. Hamilelik döneminde fiziksel ve duygusal birçok değişikliğe hazır olmalısınız.

Fiziksel Değişiklikler

Açlık ve karnınızdaki kemirici boşluk hissi saatlerce sürebilir. Yemek yediğiniz zaman bu histen ancak kısa bir süre uzaklaşabilirsiniz ama tamamen kurtulmanız mümkün değildir.

Bulantı hissi olabilir. Gün ve gece boyunca gelip giden bir huzursuzluk hissedebilirsiniz.
Göğüsleriniz ağrılı ve hassas olabilir. Göğüs uçları çok hassaslaşabilir ve kendini size hissettirecek dereceye kadar karıncalanabilir. Göğüs başı çevresinin rengi her zamankinden daha koyu renk alabilir.

Az bir miktar vajinal kanama olabilir. Bu kanama regl kanaması kadar yoğun olmaz, yalnızca leke yapacak kadardır. Buna implantasyon kanaması adı verilir ve yeni döllenmiş yumurta rahmin kalınlaşmış, kaslı duvarına tutunduğunda meydana gelir.

Normalde olmayan sırt ağrıları yaşayabilirsiniz. Sırt ağrıları hamilelik hormonlarının etkisiyle oluştuğu düşünülen bir başka erken hamilelik belirtisidir.