hamilelikte doğru beslenmeBebeğiniz rahimde hareket etmeye başladığından, sabah bulantısı (sabah dışındaki saatlerde de olabilir) banyoya gitmenize neden olabilir.

Hamileliğinizin 8. Haftasında Bebeğiniz
Bebeğiniz inanılmaz bir hızla büyümektedir – her gün bir milimetre ve şimdi bir ahududu büyüklüğündedir. Küçük ahududunuz dudakları, burnu, göz kapakları, bacakları ve sırtı şekillenmeye devam ettiğinden bu günlerde daha az sürüngen (perdeli parmaklara sahip olmasına rağmen, kuyruğu gitmek üzeredir) ve daha fazla bebeğe benzemektedir. Kalbi inanılmaz bir hızda dakikada 150 defa atmaktadır – seninkinin yaklaşık iki katı kadar! Henüz hissetmiyor olmana rağmen, minik gövde ve eklem sürgünlerini aniden kıpırdattığından gelişigüzel hareketler yapmaktadır.

 

Hamileliğinizin 8. Haftasında Bedeniniz
Ahududu büyüklüğündeki bebeğiniz henüz onu dışarıdan görünmesine neden olmuyorken, karın etrafında elbiseleriniz biraz sıkı hissettirmekte ve daha büyük bir sutyene ihtiyaç duyabilirsiniz. Ayrıca sürekli olarak bulantı hissedebilirsiniz. Cesaretinizi toplayın – sabah bulantısı ile lavaboya gitmiş olsanız bile bebeğiniz iyi hissetmektedir. Sık ancak bir defada az yemeye çalışın. Bu kısa bir süre sonra yolunuza çıkacak başka bir inatçı üzüntüyle bedeninizin savaşmasına yardımcı olmalıdır: hamilelikten dolayı mide yanması. Büyük bir ihtimalle, ikinci üç ayınıza girdiğinizde kurtuluşu bulacaksınız ancak şimdilik olumluya odaklanmaya çalışın: Sabah bulantısı, genellikle, hamileliğinizin iyiye gittiğinin bir işaretidir.

Hamileliğinizin 8. Haftası için İpucu: Hamilelik Sırasında Meyve Yiyin
Meyve her zaman arkadaşınızdır- ancak hamilelik sırasında en iyi dostunuz kabul edin. Sizin ve bebeğiniz için iyi olan temel vitaminleri ve diğer besinleri içeren doğanın en tatlı cömertliği olmakla birlikte düzeninizi korumada yıldız rolü oynar (erik kurusunu uzatın, lütfen!) Daha da tatlı haberler: Doğru meyve, hamilelik iğrenmeleri ve bulantının sizi salata barına gitmenizi engelliyorken kaçındığınız herhangi bir sebzenin yerini tutabilir. (Örneğin, brokoliyi mideniz almadığında kuru kayısıyı tercih edin.) Meyveler (ve sebzeler) söz konusu olduğunda, iyi bir beslenme kuralı: Daha güçlü renkler daha iyi besin anlamına gelmektedir. Ancak sıklıkla önemli olan içinde ne bulunduğudur. Kavun dışarıdan bakıldığında kırmızı bir elmaya göre daha soluk iken, içi farklı bir hikaye anlatmaktadır; kavunun koyu tonlu eti vitamin ve mineral içeriği açısından beyaz elmaya göre çok çok üstündür. Ürününüzü seçin ve sonra “iç” gökkuşağı rengine göre satın alın ve altın değerinde besinler bulacaksınız.