Hamilelik takibi hamilelik anıları hamilelik anılarını kaydetmek


Bebeğiniz için birçok umudunuz ve hayaliniz var ve her biri hatırlamaya ve paylaşmaya değer. Bebeğinize bir mektup veya bir mektup dizisi yazarak bunları kaydedin (unutmadan önce). Daha henüz tanışmadığınız göbeğinizde ki yatılıya yazmanın eğlenceli olacağını mı hissettiniz? Sakın sadece kalbinizden geçenleri yazınız. Bebeğinizi görselleştirerek başlayın ve hayal ettiklerinizi yazın. (Muhteşem? Şüphesiz! Harika? Hiç şüphe yok!) Bu hamileliğin sizin için ne anlama geldiğini ve bedeninizi ve dünyanızı nasıl değiştirdiğini anlatın.

Aşerdiğiniz gıdaları (peynirler, üzüm reçeli ve turşulu sandviçler ve tabi ki erik) ve bu aşermeleri tatmin etmek için gittiğiniz mesafeleri listeleyin (bunu satan şarkütericiyi bulmak için 10 km gittim). Bebeğinizin adını (şimdiye kadar belirlediniz, değil mi?) veya çocuk odası renklerini nasıl seçtiğinizi anlatın. Hamile olduğunuzu ilk öğrendiğiniz, şu ilk tekmeleri hissettiğiniz, bebeğinizin cinsiyetini öğrendiğiniz zamanlarda gösterdiğiniz tepkileri paylaşın.

Birlikte geleceğin nasıl olacağını (kendinizi parkta beşik sallarken, avluda futbol topuna tekme atarken, mutfakta kek pişirirken görüyor musunuz?) ve bebeğin geleceğinin neye benzeyebileceğini de hayal edin. (Film yıldızı? Bilim adamı? Başkan büyük düşünün!) Kalbinizi açın, içinizi kağıda dökün ve bir öpücük ile mühürleyin. Bebeğinize mektup, sizin ve sonuç olarak çocuğunuzun en değerli varlıklarından biri haline gelecektir.