Hamilelikte değişimler hamilelikte ciltteki değişiklikler hamilelikte kaşıntılı avuç içleri hamilelikte kaşıntı


Tabi ki, hamileliğin çok çeşitli semptomlara neden olduğunu ve bunların çoğunun çok da hoş olmadığını duydunuz (aslında hiçbiri hoş değil hızlı uzayan saçlar ve tırnaklar ve büyüyen göğüsleri dikkate almadığınız sürece). Belki de bu kadar çok görünürde rastgele olan semptomları beklemiyorsunuz örneğin, yıkadığınız onca bulaşık ile ilgisi olmayan kırmızı, kaşıntılı avuç içleri gibi. Kızıllık ayak tabanlarınızda da görülebilir (ayaklarınızı görmeniz daha zor hale geldiğinden fark etme ihtimaliniz düşük). Bu nispeten normal bir semptomdur (özellikle hamilelikte bu kadar ilerlemiş iken), doktorunuza belirtmeyi unutmayın kolestaz adı verilen nadir bir hamilelik komplikasyonuna işaret etme ihtimali bulunmaktadır.

Aylar geçtikçe yaşıyor olacağınız neredeyse tamamen yabancı semptomlar için (örneğin ağzınızdaki metal tadı, nereden geldiği belli olmayan cilt izleri, daha büyük ayaklar, daha fazla tükürük ağzım mı sulanıyor görüş değişikleri, birkaçını saymak gerekirse) hormonlarınızı suçlayabilirsiniz (isterseniz, dart atabilirsiniz bunlara örneğin projesteron!).

Bunlardan kurtulmak için, kesin çözümler bulunmamaktadır doğumdan başka. O zamana kadar, kızarıklığı daha da kızartacak örneğin aşırı ısınmak, uzun süre banyo veya duş yapmak, çok sıcak veya çok sıkı eldivenler veya çoraplar giymek gibi şeylerden kaçının. Hamileyken bulaşık yıkamaya bile çalışabilirsiniz (bu planda size başarılar!). Eşinize sadece doktorun (ve Heidi’nin) emirlerini söyleyin!