Hamileliğin 29. HaftasıMide yanması veya hazımsızlık: Şimdi daha da açsınız, tek bir oturuşta büyük miktarlarda yemek yemenin mide yanması veya hazımsızlığa yol açıyor bulabilirsiniz. Sindirim sisteminize aşırı yüklenmemek için gün boyunca çok sayıda küçük öğünler (üç tane büyük yerine) yiyerek mide-bağırsak rahatsızlığına karşı savunma yapın.

Mide gazı: Hormon gevşemesi ve projesteron bedeninizdeki kasları gevşetmektedir (mide-bağırsak yolunuzdakiler dahil) ve gaza neden olmaktadır. Brokoli, lahana, fasulye ve kızartma gibi gaza neden olan gıdalardan uzak durun.

Şişkinlik: Mide-bağırsak sisteminizin gevşemesine ve gaz üretimine neden olan hormonlar, şişkinliğe de yol açabilir. Hoşunuza gidecek bir çözüm: Dinlenmek ve şımartılmak (masaj, pedikür, siz söyleyin işte) için zaman ayırın, çünkü gerginlik öğünler veya gün boyunca hava yutmanıza ve şişkinliğin artmasına neden olabilir

Ara sıra baş ağrıları: Hamilelik sırasında baş ağrıları, hormonlar, yorgunluk, stres gibi herhangi bir şeyden kaynaklanabilir. Ağrınızı azaltmak için, alnınıza veya sırtınıza soğuk bir kompres yerleştirin ve karanlık sessiz bir odada oturun.

Ara sıra baygınlık veya baş dönmesi: Sersem hissettiğinizde uzanmak veya oturmak için bir yer bulamaz iseniz, ayakkabınızı bağlarmış gibi çökün ve başınızı ileriye doğru eğin. Bu bayılmanızı ve bir ilaç almanızı engellemeye yardımcı olacaktır.

Şişkin damarlar: Şişkin damarlarla ilgili iyi bir haber? Herhangi bir zararları olmayacaktır. Ayrıca, mevcudiyetleri oturmak ve ayaklarınız yukarıda dinlenmek için iyi bir nedendin çünkü ayaklarınızı kaldırmak kanın dolaşmasına yardımcı olur ve bacaklarınızdaki damarlar üzerindeki baskıyı azaltır.