hamilelerde gripSık sık idrar yapma ihtiyacının azalması: İdrar kesesi baskısı, ikinci üç ayda azalma eğilimindedir ve bu her gün banyoya birkaç geziyi atlayabileceğiniz anlamına gelmektedir. Şimdi keyfini çıkarın – idrar kesesi baskısı, bebeğin leğen kemiği içinde uzaklara gittiğinden üçüncü üç ayda yeniden artacaktır.

Azalan yorgunluk: Muhtemelen, bebeğinizin ilk üç ay görevi olan plasenta üretimini tamamlamış olduğundan enerjinizin yenilendiğini hissediyorsunuz. Bu nedenle bebek hazırlığına başlamak için bu fırsatı değerlendirin (bir bebek istek listesi oluşturmaya hazır mısınız?)

Devam eden göğüs büyümesi ancak azalan hassasiyet: Göğüsleriniz hala büyürken ve değişirken (örneğin meme uçlarınız muhtemelen daha koyu ve “son derece duyarlı olabilir) ilk üç ayda olduğu gibi ağrı hissettirmiyor olabilirler.

Bulantı ve kusma hissine son (veya azalma): Birçok kadın gibiyseniz, sabah bulantınız ikinci üç ayda olduğunuzdan sona ulaşmakta olabilir (oley!) En kötü bulantıları aştığınızdan dolayı sırtınızı veya göbeğinizi sıvazlayabilirsiniz.

İştah artışı: Şimdi bulantı azalırken, iştahınızı yeniden keşfettiniz. Aşırıya kaçmak ve tıkınmak (şekerin artmasına ve şeker krizine yol açan) yerine gün boyunca düzenli, sağlıklı öğünler ve atıştırmalıklar (kan şekeri ve enerjinizi sabit tutan) yemek için elinizden geleni yapın.

Şişkin damarlar: Bu geniş, şişkin damarlar sıklıkla bacaklarda görünür ve doğacak bebeğinizi beslemek için ürettiğiniz fazladan kandan kaynaklanmaktadır. Şişkin damarları tamamen önleyemeyebilirsiniz (ırsidirler), ancak gün boyunca yürüşler ile kan dolaşımını sağlayarak azalmalarına yardımcı olabilirsiniz.