hamilelik şikayetleriBaşınızın üzerinde asılı olan Demokles’in kılıcı artık, yok olmuştur. Şu anda düşük yapma riski büyük ölçüde azalmıştır ve hamileliği sonuna dek devam ettirmek şansı büyüktür. Ama buna güvenipte ağır indiriip kaldırılmamalıdır. hamileliğinizin sonuna kadar gitmesinin olasılığı çok yüksek.

Sizin bazal metabolizmanız hızlanacaktır, bu da, bir şey yapmadan da fazla kalori yakmak anlamına gelir! Ama dikkat edin: bu iki kat fazla yemeniz için bir bahane değil! Hiçbir şey yapmadan bile !

Ama buna rağmen dikkat etmekte fayda var. Bunun sonucunda bilmeniz gerekir ki iki kişi için yemek iki kat yemek demek değildir. Kendinize iyi, sağlıklı ve dengeli beslenme planı yapın. Öğleden sonra sağlıklı aperatif de yapa bilirsiniz.

Ayrıca kalp için fazla iş gerektirecek kan hacminin artması da oluyor: bu nedenle kendinizi terlemiş ve kızarmış da görmeniz mümkündür. Bu yüzden düzenli olarak su içmeye çalışın.

Bebeğin organ ve dokularının gelişimindeki en kritik süreç bitmiştir çünkü ilk 10 hafta bebek gelişiminde en kritik ve en hassas dönemdir, ilaç ve toksin maddelere karşı bebeğin en hassas olduğu dönemdir. Rahim pelvis (leğen kemiği) dışında büyüyor, şimdi hamile olduğunuzu görmeye başlarsınız.

Hamilelikte beslenme konuları için www.hamilelikte.com beslenme katagorisindeki konulara bakmanızı öneririz..

Artık kanınızın oranında bir artış olduğundan kalbiniz daha çok zorlanıyor. Bunu bazı belirtilerle anlayabilirsiniz, daha çok sıcaklarsınız ve terlersiniz. Dolayısıyla diğer makalelerimizdede belirttiğimiz gibi çok su içmeye dikkat edin.