gebelikte-28-hafta-anne

11 haftalık gebelik 11 haftalık bebeğin cinsiyeti belli olurmu 11 haftalık hamilelik 11 haftalık gebelik kaç aylık 11 haftalık gebelik ikili test gebelik hesaplama 11 haftalık gebelik uzman tv 11 haftalık gebelik video


Hafta hafta gebelik takibi yapmak isterseniz, GEBELİKTE 11. HAFTA sayfamıza bakabilirsiniz..!

Gebeliğin 11. haftası henüz bebek hareketlerini hissedemezsiniz. Eğer hareket hissettiğinizi düşünüyorsanız o hareketler bağırsak hareketleridir. Sizde çok büyük değişiklikler yok ama içinizde bir insan oluşuyor. Hamilelik sivilcelerinizle başınız beladan kurtulmadı ise nihayet cildiniz yavaş yavaş temizlenmeye başlayacaktır. Sivilce problemlerini daha kolay aşmak için yumuşak bir yüz temizleme losyonu kullanmanızı öneriyoruz. Bunun yanı sıra bol su içip taze sebze ve meyve yemeye özen gösterin. Her gün 5 porsiyon sebze ve 2 parça meyve yemeniz hem cildinizi hem de bünyenizi güçlendirecektir.

Gebeliğin 11. haftası çabucak uzayıp sürekli dökülmekte olan saçlarınız bir uyku evresine girer. Bunun yanı sıra daha kısa sürede uzayan tırnaklarınız da gözünüzden kaçmaz, bütün bunların sebebi hamilelik sonucu salgılanan hormonlarınızdır.

Hamileliğiniz ilerledikçe artık kendinizi daha iyi hissetmeye başlayacaksınız. İlk 3 ayda yaşamış olduğunuz bulantı, kusma ve yorgunluk gibi sıkıntı veren durumları geride bırakıp kendinizi daha iyi hissedeceğiniz günler başlıyor.