hamilelik şikayetleriGöz açıp kapayana kadar 2 aylık oldu minik misafirimiz. 4 hafta nasıl geçip gitti gerçekten hiç anlamadım…

Bu haftayı yine ağrılarla açtık… Pazartesi, Salı, Çarşamba kasık ağrısından muzdarip bir şekilde yattım. Küçük bir enfeksiyon bulundu idrarda. Bundan kaynaklı olabilirmiş ağrılar. Gebelikte idrar yolları iltihabı biraz riskli olduğundan daha dikkatli davranmamı istedi doktorum.

Bulantı ve kusma sorunlarımın bu hafta itibarıyle bittiğini düşünüp sevinmeye başlamıştım ki; dün akşamki yemekteki hamsi buğulama ne kadar yanlış bir seçim olduğunu gösterdi! Bir kaç hamsi yememle birlikte bulantım başladı ve bütün gece kusmasam da devam etti. Naneli şeker ile rahatlatabildim neyse ki midemi.

Bunun dışında iki-üç gündür akıntı problemim var. Enfeksiyon kaynaklı da olabilir. Çok emin değilim; gerçi ilk hamileliğimde de yoğun akıntı dönemleri geçirmiştim fakat onda da enfeksiyon sorununum 9 ay boyunca sürdüğü için hamilelikten mi kaynaklanıyor bilememiştim.

Bu hafta başından beri cildim ve saçlarım oldukça yağlanmaya başladı. Saçlarımdaki yağlanma hoşuma gitse de; zira normalde kuru saçlara sahibim; yüzümde sivilceler görmek pek hoşuma gitmiyor.

En kötüsü de; sinir bozukluğu… Durmadan hatta artarak beni mahvediyor! Hırçın ve sürekli söylenen bir insan oldum! Bazen kendi sesimden kendim yoruluyorum! Sabrım o kadar çabuk tükeniyor ki; bazen kendimi Ada’ya bağırırken bile bulabiliyorum… Bu sefer de sinirlerim iyice bozuluyor ve gözyaşlarına boğuluyorum! Umarım bu dönem kısa sürer… Ada’ya hamileyken ne kadar sürdü bilmiyorum çünkü o zamanlar hormonlar deyip geçebiliyordum; şimdiyse yavrum üzülüyor diye içim gidiyor! Bir an önce eski halime dönmeyi diliyorum sadece…