Gebelikte aşermeye sonBu hafta ana rahminde ki bebeğin gelişim olarak pik yaptığı bir haftadır. Bebeğiniz en çok bu hafta da geliştiği için bu hafta tüm jinekoloji uzmanları tarafından literatürlere not düşülmüştür.

11 haftalık gebelikten itibaren bebeğinizin vücut taslağı oluşmuş tüm organları gelişimlerini tamamlamaya devam ediyorlar. Taslağı tamamlanmış her organ aynı zamanda çalışmaya da başlar. Bebekte en belirgin organ beyin olmasına rağmen bebeğin vücudu da büyümeye başladığı için kafası artık çok dikkat çekmeyecektir. Bebeğiniz artık tam bir minik bebek görünümünü elde etmiştir.

11 haftalık gebelikte bebeğinizin dış kulak yolu gelişimi tamamlanmıştır. Bebeğinizin kulak aksamı iç ve dış olarak hazır hale gelmiştir. Henüz daha tam olarak duyamasa da duymaya hazır hale gelmiş olur. Bebeğiniz bu hafta sesleri işitir ama ayırt edemez tam olarak duyma işlemi ise 25. haftadan itibarendir. Bu haftaya kadar bebek sesleri karışık uğultu şeklinde duyar ve anlam veremez.

11 haftalık gebelikte bebek artık her yerine dokunmaya başlar. Bebek dokundukça öğrenir. Bu haftadan itibaren beyin kaydetmeye başlar. Bebek neresine dokunuyorsa o bölgeyi kaydeder ve bir daha ki sefere dokunduğunda orayı tanır. Artık anne karnında ki bebekte ciddi bir eğitim başlamıştır. Bu haftadan itibaren bebek her dakika yeni bir şey öğrenir ve kayıt eder.

Gebelikte 11. haftada bebeğin ultrason görüntüleri nasıldır?

gebelikte 11. hafta 11. Hafta

11 haftalık gebelikte bebeğin ultrason görüntüsü aynen böyledir.