Hamilelik

15 gebelik haftasi 15haftalik hamilelik 15 haftalık gebelik gebelikte 15. hafta 15 haftalık hamilelik kaç aylıktır 15 haftalık hamilelik uzman tv 15 haftalık gebelik kaç aylıktır 15 haftalık gebelik uzman tv


Gebelikte 15. haftayla ilgili çok daha kapsamlı bilgi almak isteyen anne adaylarımıza HAFTA HAFTA GEBELİK – 15. HAFTA sayfamıza bakmalarını öneririz..!

15. haftalık gebelikte bebeğiniz 3. ayını doldurup, 4. aya girmeye hazırlanıyordur. On beşinci gebelik haftasında bebeğin bütün cildini lanugo denen incecik tüyler kaplamaya başlar ve bunların gelişmesi 26. haftaya kadar sürer. Lanugo denilen ince tüyler bazı yeni doğan bebeklerin yüz ve kulaklarında görülebilir. Bebek bu haftalarda parmağını emmeye başlar. Bebeğin kemikleri sağlamlaşmaya başlar. Bebeğin cildi henüz çok incedir. Bebeğin dilindeki tat tomurcukları gelişmiştir. Annenin yediği besinlerdeki çeşitli tatlar rahimdeki amnion sıvısına geçebilir ve bebek bu tatları az da olsa alabilir. Bebeğin göz kapakları bu haftalarda sıkıca kapalıdır, hamileliğin son 3 ayına kadar kapalı kalacaktır.