hamilelikte görme kaybı

14haftalık bebeğin agırlık ve cm 14 haftalık bebeğin ağırlık boyu kilosu 14 haftalık gebelikte bebek gelişimi 14 haftalik bebek gelişimi 14 haftalık gebelik kaç aylıktır 14 haftalık gebelik kadınlar kulübü


14. gebelik haftasında bebeğin boyu yaklaşık 9 cm, ağırlığı 45 gram kadardır. 14 haftalık gebelik ay hesabına vurulduğunda 4 aylık yapar. Çok daha geniş bilgiye GEBELİKTE 14. HAFTA sayfamızda bulabilir, hafta hafta gebelik hesaplaması yapabilirsiniz.

Ondördüncü haftada bebek nefes alıp verme hareketlerine başlar. Nefes alıp vermesi hava ile değil amnion suyu ile olur. Bebek amnion sıvısını akciğerlerine alır ve sonra tekrar ağzından dışarı atar, bu şekilde solunum egzersizleri yapar. Bebeğin boynu uzar ve çenesi göğsünden uzaklaşmaya başlar. Bebek ellerini kollarını hareket ettirmeye başlar. Bebeğin kalp atışları dopler cihazı ile duyulabilir. Bebeğin sindirim sistemi sanki yediği yiyecekleri sindirir gibi hareket etmeye başlar. Bebeğin çok ince tırnakları vardır. Bebek bu haftalarda baş parmağını emebilir. Bebeğin kemik iliği kan hücreleri üretir.