hamilelikte yüzmeAş erme;

Dördüncü aya kadar gebe kadın hiç sevmediği bir yiyeceğe karşı aşırı hassasiyet gösterip dolabından eksik etmeyebilir. Tam tersi çok sevdiği bir besin maddesini görmek, adını duymak bile bulantı oluşmasına neden olabilir. Bu durumu aş erme olarak ifade edilir. Beklenmedik anda kadının aklına bir şey gelmesi, onu yemeyi hayal etmesi yine değişen hormonları ile ilişkilidir. Burada sabırlı olmak gerekir. Muhtemelen dördüncü ayın sonunda bu durum değişecektir. Çok nadir dokuz ay boyunca devam eden durumlarda olabilmektedir.

Baş dönmeleri;

Dolaşım sistemi için vücut maalesef yeterli derecede kan pompalamıyor olabilir bu durumda gebe kadının baş dönmelerine neden olabilmektedir. Buna karşın kadın beslenmesine dikkat etmeli ve açlık durumunu çok uzun tutmamalıdır.

İdrar problemleri;

Kafein bu anlamda kadını etkileyip daha sık tuvalete çıkma eğilimine neden olabilir. Kahveyi hayattan çıkarmak bu anlamda fayda sağlayacaktır. Kişi çok idrara çıkma eğilimine karşı su tüketimini kesmemelidir. Artan beta hcg hormonu böbreklerde bulunan kan akışının artmasına neden olup idrara çok sıkmayı tetikleyecektir. Enfeksiyon durumu da eşlik etmiyorsa bu durum yine normal görünen bir durumdur.