hamileliğe dair herşey, hamileliğe dair her şey, herşeye dair, herşeye dair sözler, her şeye dair facebook, herşeye dair sözler facebook, herşeye dair anlamlı sözler, herşey dair


Kocaman bir göbek, cinsel isteğinizin yok olduğu anlamına gelmez. Aslına bakarsanız hamilelik günlerinizde kendinizi daha önce hiç olmadığı kadar seksi hissedebilirsiniz. Teşekkürler hamilelik hormonları!
Yine de ne zaman eşinizle cinsel ilişkiye girseniz aranızda ‘kocaman bir şey’ olduğu duygusunu hissedersiniz. Bu durumda, hamileyken nasıl seks yapılacağına dair uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız. İşte hamileler için konforlu cinsel ilişki önerileri…

Bazı pozisyonlar diğerlerinden daha iyi
Kadının üstte olduğu ya da “doggy” denilen, kadının dizleri ve elleri üzerinde durduğu pozisyonlar tüm hamilelik boyunca tercih edilebilir. Sadece bu pozisyonları uygularken göbeğin ve belin zarar görmemesine dikkat etmek gerekiyor. Aynı zamanda kaşık pozisyonu denilen, yan yana uzanırken erkeğin kadını sırtından kavradığı iç içe pozisyon da hamilelik için konforlu pozisyonlardan. Bu pozisyon sadece konforlu olmakla kalmıyor, çifte sıcak ve samimi bir iletişim kurma imkanı da sağlıyor.

Bir de şöyle düşünün: Hamilesiniz ve vücudunuz epey çalıştığı için yorgun hissedebilirsiniz. Bazen daha az efor sarf etmek isteyebilirsiniz. İşte kaşık pozisyonu size bu imkanı yaratıyor.
Misyoner pozisyonu ilk trimester ve ikinci trimester’ın erken dönemi için uygun olsa da 16-20 haftalık olunca artık bu pozisyona veda etmek gerekiyor. Çünkü sırt üstü düz uzanmak, rahmin ana toplardamara baskı uygulamasına ve vücudun alt bölgesinden kalbe kan akışının azalmasına yol açabilir.

Hamileyken düşündüğünüzden daha seksisiniz
Eşiniz elini üzerinizden çekemiyorsa buna şaşırmayın. Hamilelik ışıltısı ve iri göğüslerinizle daha seksisinizdir bu dönemde. Hamilelik sizi çekici kılar, çünkü doğurganlığın nihai işaretidir. Erkekler, kadınları en doğurgan oldukları zamanlarda daha çekici bulurlar. Bir dahaki sefere kendinizi daha az seksi bulduğunuzu düşündüğünüzde aklınıza bu bilgiyi getirin. Bu, sizin modunuzu değiştirmeye yeter.