Hayalinizdeki Baby Shower Partisini hazırlanırken…

Baby Shower partisi bebeğin doğumundan genellikle birkaç ay önce? organize edilir. Hamileliğin son aylarında anne adayına mükemmel bir motivasyon kaynağı oluşturan çok güzel bir etkinliktir. Baby shower partisinin amacı sevdiklerinizle birlikte olup çok kıymetli bebeğinizin gelişini kutlamanın yanısıra, onun bir takım ihtiyaçlarını da karşılamaktır. Bu sebeple anne adayının parti öncesinde ihtiyaç listesini hazırlaması ve sevdikleriyle paylaşması önemlidir.

Parti için davetlilere çeşitli ikramlıklar (Pasta, Kurabiye, Cupcake vb.) ve doğacak bebeği hatırlatacak küçük hediyeler hazırlanır. Genelde sadece kadınların katıldığı Baby Shower partisine günümüzde artık erkeklerin ve baba adayının da katıldığı görülmektedir.

Baby Shower partilerinde çeşitli eğlenceli oyunlar oynanır, pasta, kurabiye, cupcake, yemek ve şekerlemeler afiyetle yenir. Partinin sonuna doğru anneye alınan bütün hediyeler teker teker açılır.

Peki siz de bebeğiniz için bir Baby Shower partisi mi organize etmek istiyorsunuz? Öyleyse kusursuz bir Baby Shower partisini adım adım oluşturmak için aşağıda, anne adaylarımız için hazırladığımız kontrol listesini kullanabilirsiniz!

Partiden 7 Hafta Önce
Parti gününü ve saatini belirleyin.
Parti mekanınızı belirleyin.
Partinizi evinizde mi yoksa bir mekanda mı yapacağınızı kararlaştırın. Mekana rezervasyonunuzu yaptırın.
Partinizin temasını belirleyin.
Davetli listenizi hazırlayın.
Eğer catering kullanmayı düşünüyorsanız bir catering firmasını organize edin.

Partiden 6 Hafta Önce
Baby Shower ihtiyaç listenizi oluşturun! Sevdiklerinizle hemen paylaşın!:)
Mail ile paylaşmak için davetiyenizi hazırlayın.
Partinizi ölümsüzleştirmek için profesyonel bir Parti Fotoğrafçısıyla görüşüp, anlaşın.