baby shower partisi hazırlama baby shower partisi baby shower partisinde neler yapılır baby shower partisi nasıl yapılır baby shower partisi resimleri baby shower partisi ekşi baby shower partisi nedir baby shower partisi oyunları


Amerika ve Avrupa’da çok eskiden beri bilinen ve ülkemizde de tercüme ihtiyacı duyulmadan kullanılan adıyla; Baby Shower partileri gittikçe yaygınlaşıyor. İngilizce’de “showering” deyiminden gelen ve “hediye yağdırmak / hediye yağmuruna tutmak” şeklinde kullanılan bu tabirin , tam Türkçe karşılığı olmadığı için, “Bebeğe Hazırlık Partisi” ya da kısaca “Bebek Partisi” demek de bir tercih.

Partiyi hazırlama fikri çok cazip olsa da çalışkan bir organizatör olmadan başarıya ulaşması zor bence. Aslında hazırlanması ve iyi organize olunması gereken , zahmetli bir aktivite. Bu partiyi kendi emeği ile hazırlamak isteyenler için bazı detaylarla başlayıp mini bir organizasyon kurabiliriz. Bunun tamamen başlı başına bir iş alanı olduğunun farkındayız değil mi? İlla profesyonel olarak bu alanda çalışmak gerekli değil ama profesyonelce planlamak şart.

Öncelikle ana hatlar belirlenmeli:

  • Partiye kimler katılacak ?
  • Davetiyeler nasıl gönderilecek ?
  • Anne adayını partiye kim getirecek
  • İkramların, hediyelerin, eğlenceli aktivitelerin bir program dahilinde sunumu nasıl yapılacak ?
  • Partinin pastası nasıl olacak ?
  • Kim hangi hediyeleri alacak ?

Hediye seçimi yaparken düşünmeli: Öncelikle “ne hediye aldığının ne önemi var? “ diyebilirsiniz. Oysa bebek alışverişine soyunan aileleri nasıl bir yükün beklediğini hepimiz biliyoruz . İhtiyaç listelerinden irili ufaklı seçimlerin eksilmesi gerçekten önemli bir destek olabilir. Ayrıca hediyeleri seçen ya da kendi el emekleriyle hazırlayan kişilerden bebeğe birer anı olarak da görebiliriz. Partiye davetlilere hediyelerin karışmaması için önceden hazırlanmış bir hediye listesi de gönderebiliriz.