17 Haftalık Gebelik

17. Hafta Gebelik

17 Haftalık Gebelik

  Güncelleme: 24.03.2016

  17 haftalık bebek gelişimi, 17 gebelik haftasi, 17haftalik hamilelik, 17 haftalık gebelik, gebelikte 17. hafta, 17 haftalık hamilelik kaç aylıktır, 17 haftalık hamilelik uzman tv, 17 haftalık gebelik kaç aylıktır, 17 haftalık gebelik uzman tv, 17 haftalık hamilelikte karın ağrısı, 17 haftalık hamilelikte bebeğin kilosu, 17 haftalık hamilelik görüntüsü, 17 haftalık hamilelik kaç aylık oluyor, 17 haftalık hamilelikte akıntı, 17 haftalık hamilelikte kasık ağrısı, 17 haftalık hamilelikte cinsellik, gebelikte 17. haftada, 17 hafta gebelikte cinsellik, gebeliğin 17. haftası, 17 hafta gebelikte bebek hareketleri, gebelikte 17. hafta karın ağrısı, 17 hafta gebelik, gebelikte 17 hafta uzman tv, gebelikte 17 hafta, gebelikte 17 hafta bebek gelişimi, 17. hafta ultrason, 17. hafta gebelikte nasıl rahat edilir, 17 haftalık gebe video


  EĞER 17 HAFTALIK BEBEK GELİŞİMİ ARIYORSANIZ 17 HAFTALIK BEBEK SAYFAMIZA BAKINIZ; ANNE KARNINDA 17. HAFTA İÇİN BU SAYFAYI OKUMAYA DEVAM EDEBİLİRSİNİZ..!

  17 Haftalık Gebelik

  17 Haftalık Gebelik: Bebeğinizin gelişimi

  Gebeliğinizin 17. haftasında bebeğinizin yumuşak kıkırdağımsı iskeleti yavaş yavaş kemiklere dönüşmektedir ve göbek kordonu git gide kalınlaşıyor ve güçleniyor. Bebeğiniz yaklaşık olarak 140 gr ağırlığında ve 13cm boyundadır. Eklemlerini oynatabilir ve artık ter bezleri gelişmeye başlar.

  Bilgi: Anne rahminde bile olsa her bebeğin gelişimi farklılıklar gösterebilir. Hamileliğinizle ilgili, siz anne adaylarına genel bilgi vermek amacıyla bu yazılar hazırlanmıştır.

  Gebelik hayatınızı nasıl etkiliyor:

  Gebeliğinizin 17. haftasında biraz dengesiz hissetmeye başlayabilirsiniz. Göbeğiniz büyüdükçe, vücudunuzun ağırlık merkezi değişmeye başlar bu da sizin ayaklarınız üzerinde dikilirken biraz daha dengesiz hissetmenize neden olur. Düşme riskinizi hep göz önünde bulundurun ve daha dikkatli hareketler yapmaya itina gösterin. Artık yüksek topuklu ayakkabılar giymemenizi tavsiye ederiz, tökezlemeniz ve karnınızın alt kısmına darbe almanız size ve bebeğinize ciddi sıkıntılar yaşatabilir. Araçla yolculuk yaparken emniyet kemerinizi takmayı ihmal etmeyin ve emniyet kemerinin kucağa gelen kısmının göbeğinizin altına denk gelmesine, rahat bir şekilde kalçanızı kavramasına, aynı zamanda üst kısmın ise göğüslerinizin arasından geçmesine özen gösteriniz.

  Gebeliğinizin 17. haftasında, diğer haftalardan farklı olarak, gözlerinizin biraz daha kuru olduğunu hissedebilirsiniz. Reçetesiz satılan göz damlalarından doktorunuzun tavsiyesi üzerine kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer kontak lens kullanıyorsanız, bu sizin biraz daha rahatsız hissetmenizi sağlayabilir bu yüzden daha kısa süre takmanızı tavsiye ederiz. Eğer bu çözüm size uygun değilse, doğumunuza kadar gözlük kullanımına geri dönebilirsiniz.

  Hamilelikte gerekli besinleri takip etmenin kolay yolu! “Ben temel besin gruplarından basit bir çizelge hazırladım ve buzdolabının kapağına astım. Günün sonunda o gün ne yediğimi kontrol ettim. Daha sonra yatmadan önce, yemediğim, eksik kalan besinlerden bir besini mesela yoğurt süt ürünü almadıysam veya meyve yemediysem bir portakal yemeyi tercih ettim.” —Anonim anne

  Hamilelikte Rüya Görme!

  Pek çok hamile kadın gebeliklerinde daha fazla rüya gördüklerini bildirmiştir. İşin ilginç tarafı, hamileliğin 2. ve 3. trimester evrelerinde anne adayları daha az süreyi REM (Rapid Eye Movement) denilen, daha fazla rüya görüldüğü bilinen evrede geçirirlerken daha fazla rüya görürler.

  Büyük bir ihtimalle hamileler tuvalet için uyanmak zorunda kalmaları, mide ekşimesi, bacak krampları veya sırt ağrıları gibi şikayetlerden dolayı rahatsız uyumaları daha çok rüya görmelerine neden olmaktadır. Aslında gördükleri, ama normalde uyanmasalar hatırlamayacakları rüyaları, sık uyandıkları için hatırlamalarına neden olmaktadır.

  Aynı zamanda hamilelikteki yüksek duygusal tepkimeler — eğlenceden endişeye bir sürü duygu –, daha canlı rüyalar tecrübe edilmesine zemin hazırlamaktadır.

  Klinik Psikolog Patricia Garfield’e göre işte size gebeliğinizde görebileceğiniz bir kaç rüyanın anlamı:

  Rüyanızda hayvan yavruları görebilirsiniz. Yavru civciv, yavru kedi gibi sevimli yumoş, hayvan yavrularını pek çok hamile kadın 2. trimester evresinde rüyalarında görmektedirler. Böyle sevimli yavruları görmeniz genelde iç güdülerinizin ayarlanmasına delalettir. Diğer yandan gördüğünüz hayvan yavrusu eğer çok sevimli değilse veya tehditkar ise bu da hayatınıza girecek olan yeni varlığa olan kararsız yaklaşımınızın bir sonucudur.

  Hamileyken seks içerikli rüya görmek! Pek çok hamile kadında gebeliğin seks hayatları üzerindeki etkisinin ne olacağı merak konusu olmuştur. Bir kısım hamile ise gebeliklerinde hiç olmadıkları kadar sekse düşkün olmaktadırlar. Her iki durumda gebelikte rüyaların konusu olabilir.

  Hamileyken rüyanızda eşinizin sizi aldattığını görmek! Eğer eşinizin size eski sevgilisi veya tamamen yabancı biriyle aldattığına dair bir rüya görüyorsanız bu tamamen onun aşkını kaybetme korkusunun ve dikkatini çekme arzunuzun bir belirtisidir. Bu sıralar onun etrafınızda olmasına normalden daha fazla ihtiyaç duyuyorsunuz. Hamilelikte sevdiklerinizi kaybetme korkusu çok yaygındır.

  Çılgınca rüyaları durdurmanın malesef bir yolu yok, sadece sizi germelerine korkutmalarına izin vermeyip, tadını çıkartın. İsterseniz bir kenara not alın çünkü bir daha bu kadar bol malzemeli rüyalar göremeyeceksiniz…

  Gebeliğin 17. haftasında ne yapmalısınız?

  Bebeğinize isim beğenmeye başlayın. En beğendiğiniz top 10 isim listenizi hazırlayın, aynısını eşinizden de isteyin. Herkes birbirinin listesindeki beğenmediklerini belirlesin. Taki listelerinizde kabul edebileceğiniz isimler kalana kadar beğenmediklerinizin üstünü çizin. Belli isimleri neden beğenmediğiniz üzerine konuşabilirsiniz. Genelde eski sevgili isimleri bu arayışı çıkmaza sokabilir.

   

  Gebelikte Merak Edilenler

  Gebelik süresince, özellikle ilk gebeliklerini yaşayan anne adayları pek çok konuyu merak ederler. Bu konuların bir kısmı bebekleriyle ilgiliyken, bir kısmı ise gebe vücutlarındaki değişimlerle ilgilidir. BebekSayfasi.Com olarak anne adaylarına en çok merak ettikleri başlıkları sunmaya devam ediyoruz.

  Gebelikte sağlıklı nasıl beslenebilirsiniz? Gebeliğiniz normal mi? Gebelikte cildinizde ne gibi değişiklikleri göreceksiniz? Gebeliğiniz süresince göğüsleriniz şişmeye devam edecek mi? Bebeğinizin cinsiyetini en net ne zaman öğrenebilirsiniz? Gebelik bulantılarınız ne zaman bitecek? Gebelikte aşırı tüylenme mi yaşıyorsunuz? Gebeliğiniz saçınızı mı gürleştirdi? Gebelik tırnaklarınızın çabuk kırılmasına mı neden oluyor?

  Anne adaylarının bütün sorularını cevaplıyoruz. Bizi takip etmeye devam edin...

  83

  Hamilelikte anne adaylarını en çok düşündüren konuların başında estetik kaygılar geliyor. Medical Park Bahçelievler Hastanesi Kadın...

  Etiket: ,

  Hamilelikte 17. hafta, gebelikte 17. hafta, 17. hafta hamilelikte bebek gelişimi, anne karnında bebek gelişimi, hamileliğin 17....

  135
  Etiket: ,

  Hamilelikte 17. hafta, gebelikte 17. hafta, hamileliğin 17. haftası, gebeliğin 17. haftası Dışardan bakıldığında hamile olduğunu...

  113
  Etiket: ,

  11-14 testinde veya üçlü testte risk çıkması durumunda veya başka nedenlerle Down sendromu ve diğer kromozom bozukluklarının...

  143
  Etiket: ,

  Bebeğin cilt altı yağ depoları bu gebelik haftasından itibaren hızla artmaya başlar. Bebek ve plasenta bu haftada yaklaşık aynı...

  90
  Etiket: ,

  Rahiminiz göbek deliği seviyesine ulaşmak üzere ve bunu elinizle hissedebilirsiniz. Bebeğiniz bu haftadan itibaren önceki haftalara göre daha...

  78
  Etiket: ,