3 Yaş Çocuklar: Terbiye

3 Yaş Çocuklar: Terbiye

3 Yaş Çocuklar: Terbiye

  Güncelleme: 09.02.2016

  Doğum günleri
  Doğum günleri
  3 yaş çocuk terbiyesi, çoçuk eğitimi 3 yaş, çocuklarda disiplin, 3 yaş çocukla başa çıkma, 3 yaş çocuk söz dinletme yolları, 3 yaş çocuklarda disiplin, 3 yaş çocuğa terbiye nasıl verilir, 3 yaş bebek gelişimi,3 yaş bebek uyku düzeni, 3 yaş bebek gelişimi kilo boy, 3 yaş bebek oyunları, 4 yaş bebek gelişimi, 3 yaş bebek menüsü, 3 yaş bebek gelişimi kadınlar kulübü, 3 yaş bebek gelişimi ve beslenmesi, 3 yaş bebek gelişimi uzman tv, 3 yaş bebek kilosu, 3 yaş bebekler, 3 yaş bebek neler yapabilir, 3 yaş bebeğin gelişimi, 3 yaş bebekte gelişim özellikleri, 3 yaş bebeklerde gelişim, 3 yaş bebeğim normal mi, 3 yaş bebek gelişimine destek, 3 yaş bebek annesi, anneleri

  3 Yaş Çocuğunuz Büyüyor..!

  3 yaş çocukları partilere bayılırlar, özellikle doğum günü partilerini bir eğitim gibi düşünüp, çocuğunuza hediye ve benzeri hayatının geri kalanında işine yarayacak bilgileri öğretmelisiniz.

  Özellikle doğum günü partisine çocuğunuzu götürmeden önce hediyelerin doğum günü çocuğuna ait olduğunu, misafirlerin dokunmaması gerektiğini öğretmelisiniz. Yoksa partide gözü yaşlı çocuklar listesinde oğlunuzu veya kızınızı görmeniz içten bile olmaz. Parti öncesi çocuğunuzla oyunla karışık oraya gittiğinizde olabilecekleri canlandırabilirsiniz. Tanışma, ismini söyleme, yaşını söyleme, teşekkür etme gibi… Hediyeyi verirken doğum gününü kutlaması gerektiği, yemek seçen bir çocuksa istemediği bir yemeği kibarca nasıl reddetmesi gerektiği gibi konuların üstünden geçmenizde fayda var. Yine de tüm bunları bir yarış veya eğitim gibi çocuğunuza baskı yapmamalısınız. Övgünüz pek çok sorunu çözecektir.

  Özellikle kendi günlük yaşamınızda lütfen ve teşekkürler kelimelerini eksik etmemelisiniz. Eğer siz çocuğunuzla bu kelimeleri kullanmazsanız onun başkalarıyla veya sizle bu kelimeleri kullanmasını bekleyemezsiniz.

  3 Yaş Çocuk Gelişimi

  34-35-36 Aylık Bebek Gelişimi; 34-35-36. Aylarda Bebeğiniz Şunları Yapabilir: Çocuğunuz ikinci yaş gününden sonra sürekli incelmeye devam edecektir. Kafa, kol ve bacaklar gibi vücuda bağlı parçalardan daha yavaş büyüyecek, gövde uzayacaktır; zamanla da vücut oranları daha çok bir yetişkine benzeyecektir. Dolayısı ile endişelenmeyin, bunun beslenme ile bir alakası yoktur. Bu oluşacak temel bir değişikliktir. Bebeğiniz bu ayda; daha uyumlu bir çocuk olur. İnatçılığı azalır. Yaşıtlarıyla bir arada olmaktan hoşlanır. Oyun kurar. Ne, nerede ve kim gibi sorular sorar. Kendi başına giysilerini çıkarır ve giymeye başlar. Düğme ilikleyebilir. Bazı çocularda bu gelişim evreleri 3-4 yaş arasına da kayabilir, endişelenmeyin.

  3 Yaşla Hayat..!

  Çocuğunuz artık daha olgun, sevimli ve birazcıkta komik. Büyük ihtimalle söylediklerini, yaptıklarını çevrenizle, akrabalarınızla süreki paylaşıyorsunuz. Bu yaşlarda uzaktaki akrabalarından kopmamasını sağlamak için görüntülü konuşma ilginç bir deneyim olacaktır. Ayrıca nostaljiyi hatırlatmak ve öğretmek için çocuğunuzla birlikte uzaktaki bir yakınınıza mektup hazırlayıp, birlikte postalayabilirsiniz. Her adımında yer almasını sağlayın ki süreç gözünde canlanabilsin..!