3.5 Yaş Çocuklar: Sinir Krizleri

3.5 Yaş Çocuklar: Sinir krizleri

3.5 Yaş Çocuklar: Sinir Krizleri

  Güncelleme: 08.01.2016
  Konuşma gelişimi
  Konuşma gelişimi

  3 yaş sinir krizleri, üç yaş sinir krizleri nasıl olur, üç buçuk yaş sinir krizleri neden olur, 3 buçuk yaş sinir krizleri nasıl geçer, çocuklarda sinir krizleri belirtileri, anlık sinir krizleri, 3 yaş ağlama krizleri, 3 yaş bebek gelişimi,3 yaş bebek uyku düzeni, 3 yaş bebek gelişimi kilo boy, 3 yaş bebek oyunları, 4 yaş bebek gelişimi, 3 yaş bebek menüsü, 3 yaş bebek gelişimi kadınlar kulübü, 3 yaş bebek gelişimi ve beslenmesi, 3 yaş bebek gelişimi uzman tv, 3 yaş bebek kilosu, 3 yaş bebekler, 3 yaş bebek neler yapabilir, 3 yaş bebeğin gelişimi, 3 yaş bebekte gelişim özellikleri, 3 yaş bebeklerde gelişim, 3 yaş bebeğim normal mi, 3 yaş bebek gelişimine destek, 3 yaş bebek annesi, anneleri


  3 Yaş Çocuğunuz Sinirli Mi?

  3 yaşında geldi ama hala sinir nöbetleri geçiriyor. 3 yaşına gelmesine daha büyük olmasına rağmen kızdığında 2 yaş çocuğu gibi aşırı duygusal tepkiler verebiliyor. Size kötü haberimiz var, 4 yaşı ve sonrasına kadar bu ani sinir krizlerinin, duygusal tepki zıplamalarının görülmesi çok sıradışı değildir. Sinir krizleri anında veya hemen sonrasında, her ne kadar konuşma ve anlama yeteneği gelişmiş olsada bu krizler hakkında nedenler sorup, diyaloğa girmeyin. Sakin kalmaya mümkünse ilgisiz ve kayıtsız kalmaya çalışın. Bağırmak veya kızmak sadece durumu kötüleştirir. Eğer yapabiliyorsanız çocuğunuzun krizini görmezden gelin. Eğer sinir krizleri esnasında halka açık bir yerdeyseniz, çocuğunuzu arabanıza veya daha az sizi bunaltacak bir yere götürebilirsiniz.

  3 yaş çocuğunuzun sinir krizleriyle başederken ona emsal teşkil edebilecek yanlış tutumlarda bulunmamalısınız. Tutarlı olmalısınız. Bir kereliğine içinde bulunduğunuz durumun tersliğine aldanıp, tavizde bulunursanız, çocuğunuz bunu hatırlayacaktır. Sonra yaşayacağınız tüm krizlerde çocuk daha önce vermiş olduğunuz tavize güvenecek ve daha da ısrarcı olacaktır.

  En iyi önlem: Eğer çocuğunuzun bir hayal kırıklığı veya sinirlenme durumuyla kendi kendine başa çıkmaya çalışıyorsa onu ödüllendirmelisiniz.

  3 Yaş Çocuk Gelişimi

  @ Sembolik oyunlar oynarım; evcilik, öğretmencilik vb. @ Gün içinde yaptıklarımı dramatize edebilirim. (Öğretmen in taklidini yapmak gibi) @ Yemek yerken çatal ve kaşık kullanırım. @ Elimi yıkar ve kurularım @ Pantolonumu, şortumu, külotumu aşağı indirip yukarı çekebilirim. @ Bazı geceJer yatağıma işeyebilirim. Korkmayın, sadece beni takip edin. @ Yumuşak ve sevecenim. @ Büyüklere yardım etmekten hoşlanırım. @ Çevremi temizleyip düzenlemeyi severim. @ Kendi başıma ve/veya arkadaşlarımla birlikte tahta küp, kutu, oyuncak trenler, benzeri nesneJerle yerde oynamaktan hoşlanırım. @ Oyun sırasında arkadaşlarımla ya da yetişkinlerle sohbet eder, paylaşırnda bulunurum. @ Oyuncaklarımı, yiyeceklerimi paylaşırım.

  3 Yaş Çocuğuyla Hayat Nasıl?

  Kitap okuma seanslarını daha interaktif hale dönüştürmelisiniz. Bu okuma tecrübesine çocuğunuzun da katılmasına olanak verin. Aynı hikayeyi yüzlerce dinleyen bir çocuğun sıkıntısını, hatta okuyanın sıkılmasını anlamalısınız. Bu yüzden kitaptaki veya hikayedeki kahramanlar, şekiller, renkler hakkında sürekli soru sormaya, veya onun soru sormasına olanak vermelisiniz. Bir sonraki sayfada ne olacağını merak etmesini sağlamalısınız. Kitabın kahramanının ismini çocuğunuzunkiyle değiştirmeniz de eğlenceli olacaktır.