Eğer bebek sahibi olmayı düşünüyorsanız, hiç beklemeden harekete geçseniz iyi olur çünkü temmuz ayı hamile kalmak için mükemmel bir aydır. Tabii ki hayat özellikle konu hamilelikse her zaman onu planladığımız gibi gitmiyor ama neden olmasın, denemeye değer!

Grip ayından kurtulun

Temmuz ayında hamile kaldığınızda, grip ayını atlattıktan sonra bebeğinizi kucağınıza alacaksınız. Eğer bebeğiniz ekim veya kasım aylarından birinde doğmuş olsaydı, onun hasta olacağı endişesiyle dışarı çıkmakta tereddüt edecektiniz. Fakat şimdi bebeğinizle içiniz rahat bir şekilde dışarı çıkabilirsiniz. Bu yüzden şimdiden hareket geçin ve küçük bebeğinizi sümük istilasından koruyun!

Yazın hamilelik Yazın hamilelik

Temiz havanın keyfini çıkarın

Bahar aylarında bebeğinizin dünyaya geleceğini düşünürsek, eve bir bebek arabası almanın da tam zamanı gibi görünüyor. Bebeğinizle beraber güzel havanın tadını çıkarabilir ve onca uzun ve uykusuz gecelerden sonra siz de bir nefes alabilirsiniz.

Yazın hamilelik Yazın hamilelik

Rahat ve uzun bir yaz tatili için fırsat yaratın

Birçok insana yaz ayları daha güzel ve rahat gelir. Eğer öğretmenlik gibi yazın uzun süre tatil yapabilme ihtimaklinizin olduğu bir mesleğiniz yoksa güneşin, denizin ve sıcacık kumların tadını doyasıya çıkarmanız pek mümkün olmayabilir. İşte bu nedenle Temmuz ayında hamile kalıp baharda bebeğinizi kucağına alırsanız kendinize uzun bir yaz tatili için fırsat yaratmış olursunuz. Tatiller eşinizle beraber gerçek dünyadan kaçmak için en iyi fırsatlardır. Bu sayede birbirinizi biraz daha yakınlaşabilirsiniz.

Yazın hamilelik Yazın hamilelik

Yaz gecesi romantizmi yaşayın

Soğuk geçen uzun kış aylarında ısınmak için birbirinize sarıldığınız gibi, yaz aylarının o rahat ve sıcak esen rüzgârında günlük hayatın streslerinden biraz arınabilirsiniz. Bu aylarda eşinizle beraber organize ettiğiniz birçok etkinlik, sizi birbirinize daha fazla yakınlaştıracak ve cinsel ilişkinizi daha güzel bir boyuta taşıyacak ve bebek sahibi olma isteğini fazlası ile hissedeceksiniz.

Yazın hamilelik Yazın hamilelik

Yaza sıkı bir vücutla girin

Eğer bu aylarda hamile kalırsanız, nisan-mayıs gibi bebeğinizi kucağınıza alacaksınız. Doğum sonrası yaza hazırlık için önünüzde 2 ay gibi bir süre olacak. Emzirdiğiniz takdirde zaten hızlı bir şekilde doğum kilolarınızdan kurtulacaksınız. Böylece bir sonraki yıl yaz sezonuna sıkı ve toparlanmış vücut ile merhaba diyeceksiniz.

Yazın hamilelik Yazın hamilelik