Muğla ve Antalya’da ikisi 11, biri 6 yaşında 3 çocuk havuzda boğularak öldü. Gözler sıcak havalarda dolup taşan su kaydırakları ve havuzlara çevrildi.

Muğla’da biri turist 2 çocuğun havuzda boğulmasının ardından, Antalya’da da 6 yaşındaki Azerbaycanlı bir çocuk kaldığı otelin havuzunda boğularak yaşamını yitirdi.

Su parkları Su parkları

BAŞINI HAVUZA ÇARPIP BAYGINLIK GEÇİRDİ

Muğla'nın Bodrum İlçesi’nde, 10 yaşındaki Tanzel Tuna Şendil, suda boğularak yaşamını yitirdi. Annesinin iyi derecede yüzme bildiğini söylediği ve en son kaydıraktan kayarken görülen Şendil’in başını havuza çarpıp baygınlık geçirmesi sonucu suda boğulmuş olabileceği üzerinde durulurken, kesin ölüm nedenini tespiti için otopsi yapılacağı bildirildi. Gözü yaşlı anne Hülya Şendil’in, polise verdiği ilk ifadesinde oğlunun çok iyi yüzme bildiğini belirtip, "Ne olduğunu bilmiyorum. Nasıl boğulmuş olabileceğini de bilmiyorum. Başını çarpıp, bayılmış olabilir" dediği öğrenildi.

Su parkları Su parkları

SAÇLARI HAVALANDIRMA MOTORUNA DOLANDI

İsrailli işadamı ile Kolombiyalı ünlü bir spor spikeri, 11 yaşındaki kızları Sofia ile birlikte geçen ay tatil için Sarıgerme'ye geldi. Ancak küçük kız, saçları havuzun havalandırma motoruna dolanınca boğularak can verdi. Ailenin kızı, en çok otelin havuzundaki su kaydırağında zaman geçiriyordu. ramazan bayramı'nın son günü de anne ve baba havuzun kenarında arkadaşlarıyla güneşlenirken, küçük Sofia yine kaydırağa çıktı. Ancak bu kez hızla havuza düştükten sonra su yüzüne çıkmadı. Kızının yüzeye çıkmadığını gören baba, hemen havuza atladı.

Su parkları Su parkları

SOFİA

Fakat Sofia'nın uzun saçları, havuzun dibindeki havalandırma motoruna dolanmıştı. Bunun üzerine hemen havuzdan çıkan baba, bir makas bulup tekrar havuza atladı ve saçlarını keserek kızını motordan kurtardı. Uzun süre nefessiz kalan küçük kız, havuz başında yapılan ilk müdahalenin ardından Ortaca'daki özel bir hastaneye kaldırılarak yoğun bakıma alındı. Ancak tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Antalya Kemer’de 6 yaşındaki Azeri Leyla Rzayeva ise önceki gün girdiği havuzun dibinde hareketsiz halde bulundu. Hastaneye kaldırıldı ancak yaşamını yitirdi.

Su parkları Su parkları