Hızlı saç uzatmak için kullanmanız gerekenleri uygulayarak saçlarınızı hızlıca uzatabilirsiniz. İşte uygulayabileceğiniz bakım kürleri…

Saç gelişiminin kalitesi, uzama süresi ve miktarı kişinin beslenmesiyle yakından ilgilidir. Sağlıklı uzayan saçlar için protein, mineral ve vitamine ihtiyaç vardır. Hızlı saç uzatmak için, sağlıklı beslenme ve saça doğrudan uygulanacak doğal besinler ile saçlar hızlıca uzar. Saç diplerinden sağlıklı olarak çıkan saçlar, ihtiyaç duyulan bakım yapılmazsa uzadıkça sağlıksız hale gelir. Kozmetik ürünler ile yapılan bakım ise saçlarınızı yıpratıp kopmasına sebep olabilir. Bu nedenle saç bakımınızı doğal besinler ile yapmanızda fayda var. Sizin için hızlı saç uzatan besinler ile yapabileceğiniz bakım kürlerini biraraya getirdik. Hızlı saç uzatmak için uygulayabileceğiniz bakım kürleri

Saçları uzatma Saçları uzatma

Badem yağı kürü:

Malzemeler: Badem yağı Sinameki otu Sarımsak yağı Bemiks ampul Hazırlanışı: Hızlı saç uzatmak için, eczanelerde kolaylıkla bulabileceğiniz Bemiks ampulu badem yağı ve sarımsak yağı ile karıştırın. 1 su bardağı suda sinemaki otunu kaynatın ve suyunu karışıman ekleyin. Hazırladığınız karışımı saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Uyguladığınız kürü 20 dakika sonunda durulayabilirsiniz. Bu badem yağı kürü ile bakımınızı haftada bir kere düzenli olarak yaparsanız 1 ayda saçlarınızın hızlıca uzadığını göreceksiniz.

Saçları uzatma Saçları uzatma

Adaçayı kürü:

Malzemeler: 2 çay kaşığı adaçayı yağı 2 yemek kaşığı zeytinyağı Hazırlanışı: İki malzemeyi de bir kapta iyice karıştırın. Karışımı saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Kürü 20 dakika saçınızda beklettikten sonra ılık suyla durulayabilirsiniz. Hızlı saç uzatmak için karışımı haftada iki kere uygulamalısınız.

Saçları uzatma Saçları uzatma

Elma sirkesi kürü:

Malzemeler: Elma sirkesi Zeytinyağı Biberiye Kekik Hazırlanışı: Hızlı saç uzatmak için kekiği iki bardak suda kaynatın. İçine biberiye, 2 yemek kaşığı kadar zeytin yağı, ve 1 çay bardağı elma sirkesi ilave edin. Karşımı saçınıza masaj yaparak uygulayın. 45 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Hücrelerin canlanmasını sağlayıp, saç köklerini güçlendiren bu kür ile saçlarınız hızla uzamaya başlayacaktır.

Saçları uzatma Saçları uzatma